Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes S 500, CL 500 (vagy...

Mercedes S 500, CL 500 (vagy hasonló kategóriájú autó) fenntartása milyen éves költségekkel jár?

Figyelt kérdés

A kérdés adott :) Ha olyan elvetemült lennék, hogy egy ilyen autót szeretnék vásárolni (kb. 5-7 éveset), akkor milyen fenntartási kültségekkel kell számolni éves szinten? Gondolok itt ilyenekre, hogy: Casco, kötelező bizt., szervízköltségek (átlagosan), stb. A benzint ne írjátok, mert az sok mindentől függ.


Egy ilyen fenti életkorú autó nagyjából 10 millió forint körüli összegért vásárolható meg, az 500-asokban 5500 cm3 / 388 lóerős motor van (ezt a kötelező miatt írtam csak le).


Kérek mindenkit, hogy csak komoly hozzászólásokat írjatok, főleg olyanok véleménye érdekelne, akik maguk is haosnló kategóriájú autót tartanak fent.


Köszönöm!



2013. máj. 20. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem leht megválaszolni, mert a biztosítás összege számtalan tényezőtől függ: korod, nemed, eddigi esetleges baleseteid, lakhelyed. Remélem, ez eléggé komoly válasz volt.
2013. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A szervizelés is baromi sok tényezőtől függ. Például milyen állapotút sikerül kifognod. Volt-e törve korábban, milyen korrekt az eladó, nem-e tagad le hibát.


De ha ilyen gazdag vagy h 10 milláért veszel autót, sztem nem fog gondot okozni a fenntartása se..

2013. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek!

Plusz még a szervizköltséget se lehet megmondani. Nyilván nem mindegy, hogy évi 1000 km-t mész vele hétvégi menőzésként vagy 30 ezret beletolsz mert azzal jársz mindenhova.


Egyébként nekem E39-es M5 olyan évi 1,5-2 millióba volt plusz üzemanyag.

2013. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
35, férfi, nem volt baleset soha, Bp :) Nem forintra kiszámolt összeget szeretnék, csak egy hozzávetőleges viszonyítási alapot, vagy egy felső határt (legalább a biztosításoknál). Vagy ha egy normális kötelező kalkulátort ajánlotok, az már kezdetnek jó. Mondjuk én többet is néztem de tapasztalatom szerint eléggé megbízhatatlanul működnek, vagy csak én nem igazodtam ki rajtuk rendesen.
2013. máj. 20. 16:53
 5/13 A kérdező kommentje:

"De ha ilyen gazdag vagy h 10 milláért veszel autót, sztem nem fog gondot okozni a fenntartása se.."


Persze, vártam is ezt a választ. De azért nem mindegy, hogy 800 ezret költesz valamire évente, vagy 2,5 milliót.

2013. máj. 20. 17:18
 6/13 anonim ***** válasza:
A múltkor volt egy hasonló kérdés,ilyenkor látom az óriási különbséget,ami szerintem soha nem fog eltűnni,én Angliában élek,itt idős nénik és öregurak járnak nagyrészt SL 500al S 500al SlKval CLKval,szinte én vagyok az egyetlen fiatal a környéken aki mercit vett,igaz én régit,az utolsó mercit,124est,de akár havonta vehetnék akármilyet.itt semmi a merci,olcsó tömegautó,de otthon,irigység tárgya,ez szomorú
2013. máj. 21. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de 124-es Mercit én is vehetnék havonta kettőt is, de egy 4-6 éves S vagy CL Merciről ne állítsuk már, hogy öreg nénik furikáznak vele Angilában, mert ez elég nagy badarság :)
2013. máj. 21. 18:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Fényképezek neked egy párat ha nem hiszed el,fiataloknak kis auto van,Mini,Honda Focus ST RS,Clio Sport stb. cabrio mercikben háziasszonyok,nagy mercikben 90%ban indiaiak,ha nem hiszed el gyere ki csekkold le,én kint élek már egy ideje,kb egy havi fizumból ilyenre futja:


[link]


Nem nagyzolásból mondom,két állásom van és ahhoz képest nem is keresek jól itteni viszonylatban.

De nem kéne,az uccsó merci a 124es ezt minden szerelő tudja,én is a szakmában dolgozom már 9éve.

2013. máj. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


ezt akartam belinkelni,de neked ez is régi gondolom,nekem viszont már túl új.

2013. máj. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szép autó, bár ezzel rengeteg gond volt, főleg a sorozatos váltóhibák (amennyire tudom, a W221-nél azok nagy részét már kiküszöbölték). Hát igen, a sok elektronika tönkre tette ezt a márkát is, bár sok előnyt is hozott, de sok meghibásodásra hajlamos, drága extrát is. Persze kinek mi a fontos. Régebben amúgy én is imádtam a 124-est is.
2013. máj. 22. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!