Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítványnál hogyan működik...

Jogosítványnál hogyan működik a részletfizetés?

Figyelt kérdés
Idén decemberben akarom elkezdeni majd, az Index autósiskolánál a "B" kategóriás tanfolyamot. Az világossá vált, hogy az elméleti tandíjat előre kérik (mint foglalót is egyben), ami 30.000 Ft. (Most csak 15.000 mert kedvezmény van/lesz), ugye lehet részletfizetést kérni, de ezt a honlapon nem írják hogy ez az összeg mennyi. Csak annyit, hogy a soron következő tanfolyam részekre rendelkezésre kell hogy álljon az az összeg. Tehát, ha én félre tudok pakolgatni, havonta, 25-35 ezer forintokat, akkor abból el tudok lépkedni hogy letegyem a vizsgát? Vagy ez hogy működik, mert lehet én vagyok aberrált, de nem értem ezt a részletfizetés dolgot!
2013. nov. 3. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Először egy jó tanács: csak akkor használj idegen kifejezéseket, ha tudod is, hogy mit jelentenek. Különben úgy jársz mint most: az aberráltság egészen másra vonatkozik, és így nevetségessé válsz, ha rosszul használod :)


A részletfizetést általában úgy értik, hogy adott "szakasz" végéig az szakasz összes költsége be legyen fizetve. Tehát ahhoz, hogy KRESZ-ből vizsgázhass, be kell fizetned a tanfolyam árát és a vizsgadíjat. Ahol én tanultam ott úgy volt, hogy olyan részletekben fizetted a KRESZ-vizsga után, amilyenekben akartad és akkor, amikor csak akartad, annyi volt a kikötés, hogy csak akkor kérnek neked forgalmi vizsgára időpontot, ha minden addigi költség rendezve van.

Szerintem nálad is hasonlóképp lehet. De ha bemész, és megkérdezed az ügyintézőt, biztosan fel tud világosítani.

2013. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!