Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha aerox 49cm3 motrot...

Yamaha aerox 49cm3 motrot tuningolni?

Figyelt kérdés
Nos, a helyzet a kovetkezo.Van egy Yamaha Aerox tipusu motorkerekparom es egy kis gond van vele.Nem huz es nagyjabol 70 tol nem megy tobbel.Kerdeztem valakiket a falumban akik nagyjabol ertenek az ilyesmihez azt mondtak hogy nem erdemes ki cserelni a gorgoket vagy mit hanem furjuk meg es jobban fog huzni ill. menni.Nem szeretnem hogy sokra felrugna max 30-60 ezer forintig ,mit tegyek? Szeretnem,hogy gyorsabban ill. jobban gyorsuljon .Koszi a megerteseteket a hejesirassal kapcsolatban kulfoldi vagyok :)!

2013. nov. 3. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Hagyjatok már békén!
2013. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hy!

Nos minden tunningnak ára van!Jobban kopnak az alkatrészek az erősebb igénybevétel miatt eltörhetnek vagy lelazulhatnak dolgok és emellett a fogyasztás is az egekbe mehet,és nem lesz megbízható a gép.

Szóval ha gyári állapotban van a géped és később elakarnád adni akkor ebben az állapotban ér a legtöbbet,költhetsz rá méregdrága tunningot,de azt a pénzt már buktad ,szóval jól gondold át hogy mennyire akarsz bele nyúlni.

Amúgy ha tényleg tunningolni akarod akkor vegyél rá egy rezó kipufogót vagy csináltass rá,ez a legegyszerűbb módja hogy könnyebben gyorsuljon.Ha nagyon bele akarsz menni a témába akkor a következőket is meglehet csinálni és akkro rövid távon mindenkit meg lehet izzasztani:Kisebb görgőket bele(a végsebességedből veszítesz de viszont erősebb lesz a gép és jobban pörög),a hátsó kuplungrugókat(2-3db) azokat kilehet cserélni erősebbre hogy magasabb fordulaton nyissanak(Én már csináltam számít ez is ha gyorsulni akarsz csak elég gáz elinduláskor a dolog és hamar lehet új kuplungpofákat venni),a hátsó kuplungkinyomórúgót is erősebbre lehet kicserélni,ha meg nagyon belekaarsz menni akkor a hajtóműben is a hajtótengelynél lehet variálni hogy több vagy kevesebb fogaskerekeset teszel bele.

Én szerintem hagyd úgy gyárilag,max vegyél hozzá egy kipufogót és esetleg egy malossi varió szettet és kész,és azzal annyira még nem nyúltál bele.

Mégvalami:Mindig szintetikus olajat használj!!!!!!!!!!

2013. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!