Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-em van és meg...

Simson s51-em van és meg akarom csinálni 5 sebességesre! Az 5-ik fogaskereket megtudom venni motorosboltban is? Kell ezen kívül valamit módosítani vagy venni hozzá?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gyártanak hozzá ilyet,de ha létezik is,az eredeti váltótengelyen nem hinném,hogy elfér mégegy fogaskerék. Ezenkívül szerintem még egy sebességet már nem igazán birna el a simson,kevés a nyomaték.
2013. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mivel nincs sok szabad hely, ezért kb. az összes többi sebességhez is keskenyebb fogaskerekek kellenének. Na meg kell másik tengely, másik vonóék, másik kapcsolódob valószínűleg.

Inkább csináld meg hosszabbra a szekunder áttételt, azaz cseréld ki a kis lánckereket... Sokkal-sokkal olcsóbb.

2013. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Láttam már ilyet ,megoldották valahogy de asszem kint valahol gyártottak belőle de azért nem lett jó mert ez már maga egy szériahiba lenne szerintem.

Ezért nem érdemes széthúzni a blokkot,inkább variálj az első és a hátsó láncáttétellel,esetleg a kerekek méretével.

2013. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem hogy rakok rá nagyobb hengert is hogy legyen benne erő ha benne lesz az 5-ik sebesség!80-90-es hengeren gondolkodtam plusz az 5-ik sebesség!elvileg ez a tábori tuning műhely is csinál ilyet hogy beleraknak mégegy sebességet,azért gondoltam hátha lehet kapni külön fogaskereket!Amúgy épp este olvastam hogy egy pesti ember árul komplett 5-ös váltót kompletten 32 ezerért!csak ez nekem nagyon drága úgyhogy ha nem muszáj nem veszem meg..:D
2013. nov. 4. 13:17
 5/11 A kérdező kommentje:
Agent K:elöl lett már fogaskerék cserélve 15-re és 60-nál jobban nem megy!erő van benn mert mindegyik sebességben jól húz,és 4-ben is elég nagy fordulaton megy!amúgy mennyit menne 17-essel?lenne valami különbség?
2013. nov. 4. 13:27
 6/11 anonim válasza:

Megéri berakni az 5.-et. Nálam 60/4-es hengerrel, gyári kupifogóval, 16N1-es nem piszkált karburátorral, nagyon jó kis 65-ös utazója lett. Hosszú 5-ös van belerakva. Ha nagyon forgatom akkor mentem már vele 80-at, enyhe hátszéllel :D

Annyit érsz vele, hogy nem kell forgatnod mint az állat, nem pörgeted szét, és röhögve tartod a budapesti forgalmat is, miközben a többi simsonos meg alap robogós mellett mész vele mint a golyó. Mivel megmarad a 4. és a módosítatlan 15-ös első fogaskerék, nagyon dombosabb helyeken sincs vele gondod, voltam vele párszor a pilisben meg a bükkben, de néha az óvatosabb autósok tartottak fel. Persze ésszel meg füllel kell a megfelelő fordulaton kapcsolgatni felfele.

Szóval nem fogsz tőle 100-at menni, nem tudod kiforgatni 9-ig a blokkot (csak kb 7-ig...), de kevesebbet fogyaszt,és hosszabb élettartalmú a blokkod

2013. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az előzőben rosszul írtam, utángyártott AKF-shop-os BVF 16N3-4-es karbival, 72-es fúvókával, egy kissé szegény így, de 3 litert fogyaszt, gyári tirisztoros gyújtással..
2013. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól gondold át hogy mennyit költesz rá!Azt a pénzt soha nem fogod visszakapni még akkro sem ha eladod a masinát!

Jobb erősebb gépet akarsz? Sokkal biztonságosabb és megbízhatóbb ha leteszed a jogsit mondjuk a1-re és veszel egy 125-ös gépet vagy nagyobb jogsit és nagyobb gépet! Tapasztalatból írom,nem éri meg így tunningolni semmit sem mert állandóan lesz valami gyíkja,tudod akkor a legbiztonságosabb és legmegbízhatóbb egy masina ha mindene gyári és úgy is használod.Ha nem elég a motord sebessége,ereje akkor jobb megoldás a kategoriaváltás!Hidd el abban már lesz is élvezet és biztonságosabb a sebesség is.

De ha még is tuning mellett maradsz akkor javaslom hogy erősebb főtengelyt is tegyél mert a gyárit kinyírja a nagyobb dugó(nem tunninghoz lett tervezve),mellesleg egy tervezett rezóval éred el a legészrevehetőbb eredményeket.Mellesleg készülj fel arra is hogy jóval többet fog kajálni a gép ,mint azt ahogy kéne.

Üdv!

2013. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mit találtam Neked! :)

[link]

Meg kérik az árát!

2013. nov. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket holnap megis rendelem..:D
2013. nov. 10. 20:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!