Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen Xsara Picasso, vagy...

Citroen Xsara Picasso, vagy Ford Focus? Melyiket ajánlanátok? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti melyik autót vennétek a kettőből, miért? Melyiknek milyen jellemző 'betegségeiről' tudtok? Én csak annyit hallottam a Focusról, hogy rohad a küszöbnél, de a Picassoról semmit. Ha valakinek vannak jó, rossz tapasztalatai, hálásan megköszönöm, ha megosztja.



2013. nov. 4. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Focust, személyes tapasztaltok alapján. Volt 1-es diesel kombin is, most 2-es (2005) van. Mindegyik oké, különösebb gond egyikkel se volt leszámítva a csomagtérfedélen a rendszámtábla-világítás beázását. A küszöb rohadásáról nem tudok, valószínűleg nem volt nálam elég ideig vagy csak nem sérült meg hogy el tudjon kezdeni rohadni...

A régi 1.8TDDI jobb volt szerintem, mint a TDCi-k. De olyan csak pár évvel korosabb autókban van, kettes Focusba nem igazán szerelték. :)


A Picassoról viszont egy barátomtól hallottam elég hideget, neki beleköltözött az ördög az elektromosságba. És benne is maradt.

2013. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Egyik ismerősömnek volt Citroenje. Örült amikor megvette, még jobban amikor végre el tudta adni. Kb. minden második hetet szervizben töltötte.


Sógoromnak Ford Fiesta van már pár éve, eddig nem panaszkodott.

2013. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Focusnál (MK1) nem a küszöb, hanem az ajtó alja hajlamos megindulni, annak is inkább a belső része. Sajnos az enyém is elkezdte, és nagyon sokat látok, amelyik szintén.
2013. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És utolsó, ez tulajdonképpen mekkora probléma, és mit lehet/kell vele csinálni?

2013. nov. 4. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

picassom van. igaz csak 6 éves.

Semmi bajom vele.

Ismerősi körben van egy 11 éves. Kisebb gondok. Rohadás sehol. Belül ha kipucolja, patika.

Persze minden autóból lehet szart kifogni.

Nem lehet általánosítani.

2013. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"És utolsó, ez tulajdonképpen mekkora probléma, és mit lehet/kell vele csinálni?"


Az enyém 11 éves és szürke színű. Alapból nem látni, csak ha alulról nézem, lehajolok. Most még nem vészes, de még nem nyúltam hozzá. Egy karosszériás+fényező meg tudja oldani.

2013. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. nov. 4. 20:51
 8/9 alf ***** válasza:

Elég tipikus, aki szerint nem jó a Citroen, annak soha nem volt. Az én ismerősöm ismerősének a fiának a sógorának meg fordja volt, és rossz volt.


Szóval én a totalcar.hu népítélet rovatát ajánlom, ahol tulajdonosok írnak az autókról.

2013. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen megnézem. Mondjuk épp bekerült a képbe a fiesta is, mert olcsóbb. Oké, kisebb is.
2013. nov. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!