Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es jogsival 70ccm-es...

50-es jogsival 70ccm-es jogsival ha vezetek és a rendőr megállít kitudja valahogy deríteni hogy a motor 70-es és nem 50-es?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A helyszínen nem, de elküldhet átvizsgálásra ahol viszont minden illegális módosítás kiderül.

Szóval:

- illegális átalakítás

- engedély nélküli járművezetés

- biztosítási csalás


Simán megéri...

2013. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mert nem szerelő. Ha a papírjai 50esek és nem látszik rajta módosítás nem foglalkozik vele senki. Egyetlen 50ccm es motor se 50ccm hanem csak megközelíti azt. Ha a motor kopás miatt fúratva van már akkor is ccm növekedés történik. Akkor tudja a hatóság ha olyan feltűnő erőkülönbség és átépítés van a motoron hogy azt egy laikus is kiszúrja. Meg ha olyan hülye vagy hogy elmondod.
2013. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyszínen nem.Lehet,hogy biztos benne,hogy nem 50-es,de bizonyítani nem tudja.Kpm-re elküldheti,ahol viszont kiderül.Én ezt úgy oldottam meg,hogy mifelénk a kpm volt,hogy hónapokkal későbbre adott egy időpontot,amikor be kellett vinni a járművet és ők megvizsgálták,otthon volt a Malagutim összes gyári alkatrésze vész esetére.Ha valami gond lett volna,akkor visszapakoltam volna rá minden gyári cuccot és már mehetett is kpm-re.

Egyébként egy kpm-es ismerős mondta,hogy az 1 gyűrűs alu hengereknél nem tudják egyértelműen megmondani,hogy 70ccm-es a motor.Mivel 1 gyűrű van,így kisebb a kompresszió,mint régen a simsonoknál stb...

Ez több éve volt,szóval nem tudom,hogy azóta van-e valami új módszerük vagy eszközük,amivel ki tudják mérni.


Viszont nekem az a véleményem,hogy a rendőröknek sokkal nagyobb gondjuk van annál,hogy neked 50 vagy 70 ccm-es a motorod...

Engem egyszer megállítottak és mondta,hogy elküldik kpm-re.Mondtam neki,hogy küldje egész nyugodtan.Látta rajtam,hogy nem ijedtem meg és igazából nem is érdekel a dolog és békén hagyott.

2013. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ahan ertem koszonom a valaszodat :)
2013. nov. 13. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!