Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszú útra készülök simsonnal...

Hosszú útra készülök simsonnal, de nincs biztosításom. Mennyire büntet a rendőr?

Figyelt kérdés

Nemtudom érdemes lenne e megkössem. Egy dolog a baleseti kockázat, de bízok a motoros tudásomban, hogy nem okozom kárt, ráadásul az út 80% a országúton lakóövezettől távol megy.

Nemigen használom évközben a motort, csak néha jut eszembe ilyen, hogy régi ismerősökkel elmenjünk egy túrára.

Továbbá a láthatósági mellényt sem tudom hogy kötelező-e, vagy ha felvezsem kisebb eséllyel lő ki a rendőr, hisz látja, hogy odafigyelek a biztonságra?


Spórolni akarok valamilyen szinten, hisz évközben nemhasználom a motort egyáltalán, és 3 napra meg fizessek 3 ezret ki?!


Ti mit tennétek?!



2013. júl. 11. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Segédmotoros kerékpár esetén megkötheted akár 1 hónapra is, így azért nem borsos.


Ha más kategóriába esik, akkor kötelezőnek kell rajta

lennie mindig.


Büntetési tétele pedig:

- Max 100 000 ft bírság (általában maxot kapod)

- Ha forgalmi engedély köteles a jármű, akkor azonnal

kivonhatják a forgalomból.

- Az utolsó biztosítás lejártától számítva visszamenő-

legesen kifizettetik veled a biztosítási díjat, mivel

nem bizonyíthatod, hogy csak most mentél vele, lehet 10

évig szerencsés voltál, és nem kaptak el.

2013. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem forgalmiköteles semmi ilyen. sima simson.

Utánnanézek ennek az egyhónapos biztosításnak hátha van a kh nál :D

az előző biztosításom pont díjnemfizetés miatt szünt emg egyébként ezév márciusban.

2013. júl. 11. 11:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Kösd meg, sosem tudhatod mi történik. Nem egy drága dolog. Sokkal többe kerül, ha elkapnak, vagy kárt okozol.
2013. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát sokkal többre büntet, mint amennyibe a biztositás kerülne.
2013. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
variálnak itt...megkérdeztem a kh nál, nincs havi biztosításra lehetőség, továbbá 2800 ft ot pluszba még kéne fizessek, merthogy 2 hónapig nemvolt a motoron biztosításom...hát felidegesítettem magam, aztán lehet nemleszrá semmi kötve. hát nehogymár 6 ezerért kössek biztosítást egy simsonra azért mert 3 napot akarom használni!
2013. júl. 11. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 napot használod, akkor add el, mert nincs rá szükséged. Ha használni akarod, akkor pedig köss rá biztosítást, még mielőtt megint jön a kérdés, hogy mi van, ha biztosítás nélkül kárt okoztam, és nem tudok fizetni. (A napokban volt ilyen.)
2013. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

sajnálnám eladni.

valszeg papíron csinálok vmi adásvételt, aztn az uj vevőnevére kötök egy uj szerződést.

2013. júl. 11. 18:11
 8/9 anonim válasza:
neten azonnal köthetsz biztosítást, segédmotorra nem az a kifizethetetlen összeg...
2013. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen meg is kötöttem, nem volt semmi baj, sem a motorral, sem a rend őrei nem álítottak meg.
2013. júl. 15. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!