Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem ment már át kicsit az...

Nem ment már át kicsit az autó gyártás a túlzott kényelembe? Minek ez a sok sznob cucc?

Figyelt kérdés

Pl elektromosan csukodó nyíló csomag tartó

Láttam filmben valami bmw, audi autót ült a kocsiba a hapek, jött a csaj, szólt hozzá hogy nyissa ki a kocsi tartóját, az meg bentről a volán mögül gombnyomás nyitotta.

Most ez minek? Ennyire usta már sok ember? Hogy a kezét nem tudja használni, hogy felnyissa azt az ajtót? Mert még ha tele a keze azt megértem, de a volán mögül nyitogatni az ajtót? Nehogy ki kelljen szállni? Meg a másik hogy a csomag tatrton megnyomva 1 gombot csukodik az ajtó le. Persze rohadt lassan...

Mire ez a sok elektromos cucc? Nem ment át a dolog egy kis túlzásba? És még mindig találnak ki új dolgot ami még jobbá teszi a kocsikat, hogy vedd meg mert az muszáj, meg kényelmes...



2013. nov. 4. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

De de..

Én már fel is vetettem hogy újra kéne gyártani a régi izomautó stílusjegyében valami egyszerű minimalizált izomautót/sportkocsit. Amiben nem cpu meg anyám kínja vezérli a motort.

2013. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
De már vagy 8 éve vannak ilyen csodás ajtók, meg minden ami 'kell'... Van aki erre élvez. Azért mondjuk szerintem a csomagtartó pont nem túlzás, nem leszel így tőle redvás, ha koszos a verda. De sok felesleges kütyü van. Szerintem, igazából, ha valakinek ez kell, hadd vegye, te is olyan kocsival járj, amivel szeretnél, és peace van.:D
2013. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Napkiraly ***** válasza:
37%
én még sosem lettem redvás a kézi nyitású csomagtérajtótól. viszont egy ilyen elektromos cucc jó drága lehet, főleg ha elromlik. Egyetértek a kérdezővel, túl sok a drága hibaforrás
2013. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

mindenki azt vesz amit akar, amire pénze van.

Van néhány extra ami nekem tetszik.

pl elektromos csomagtérajtó nem kéne, bár ha lenne pénzem rá, miért ne.

2013. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
57%

Szerintem is rengeteg a fölösleges elektronika.

1. Szerintem túlságosan elkényelmesíti az embert. (Mind mozgásban, mind gondolkodásban)

2. Ha elromlik nagyon drága megcsináltatni (vagy nem használod többet pl a csomagtartót).

3. A hibalehetöségek száma sokkal több.


Persze, mint mondták, lehet venni olyat, amiben nincs. Én olyat is vettem (1997es, egyszerü japó, alap elektronikával: el ablak, el napfénytetö, kp-I zár, abs (ez már lehet nem kéne annyira) és aránylag egyszerü motor (azért nem egy zsiguli).


Ezzel elleszek egy ideig, szeretem, nem akarom lecserélni, de mi lesz 30 év múlva? A kasztnit az útról söprögethetem. Milyen autót tudok venni? Nem gyártanak már ma sem alap elektronikásat.


Ami ma újdonság, az 10 év mulva alap lesz. Ami akkor lesz újdonság, az 20 év múlva lesz alap felszereltség.


Sajnálom, hogy ma már laptoppal szerelnek az autószerelök, de félek, hogy egyszer nekem is csodagépre kell váltsak...

2013. nov. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

sajnos vagy nem sajnos, de igen.

A technika halad, és igen, ami ma extra, 10 év múlva alap lesz. Ez lehet jó is, rossz is.

Bár azt gondolom, hogy pl. az automata csomagtérajtó nem lesz alap sosem :)

2013. nov. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

#5: "mindenki azt vesz amit akar, amire pénze van."


Szerintem ez pont nem igaz. Szinte az összes gyártónál olyan az alapfelszereltség, aminek nagy részére nincs szükségem. Úgyhogy kábé annyi a választási lehetőség, hogy új Dacia vagy tizenéves valami, ha nem akarok olyan dolgokért fizetni, amire semmi szükségem, és csak plusz hibalehetőséget (=javítási költséget) jelentenek.

A nagy egymásra licitálásban kezd elgurulni a gyógyszer a gyártóknál, ahelyett, hogy minden gyárnak lenne egy kétmillió ft körüli normális méretű modellje, központi zárral, klímával, pár lufival, felesleges hókuszpókuszok nélkül.

2013. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Napkiraly: Én mindig redvás leszek, de nem is divat a kocsit mosigálni erre. De egyénfüggő szerintem, hogy kit zavar kit nem, illetve kinek milyen állapotú a kocsija, hogy koszos lesz vagy sem.:)
2013. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8.

alapban nincs olyan sok dolog a kocsikban. Jó, függ típustól is. Egy merci alapja, nem ugyan az mint egy skodáé.

Nekem kell a légzsák, a központi zár, a klíma. Ez szinte az alap. Ami ettől több, anélkül elvagyok.

2013. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Akinek kell a sok elektromos kütyü a kocsiba, vegye csak, ha az kell.

Számomra pl a kérdező által említett elektromos csomag tartó ajtó a teljesen felesleges dolgok egyike. És még számtalan ilyen dolog van.


De gondoljatok csak bele: egy telefonba minek az a sok szir-sz*r, ami mostanában van ezekben az "intelligens" kütyükben van? Ugyanaz a téma. Ilyen irányba ment el a világ, és kész.

2013. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!