Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vizezik a benzinkutak a...

Hogy vizezik a benzinkutak a benzint, ha az nem is oldódik vízben?

Figyelt kérdés
A kérdés adott.

2013. nov. 5. 16:49
1 2
 11/18 kovpet ***** válasza:
75%
Az a sör lesz inkább, amit vizezni szoktak :)
2013. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 5. 18:18
 13/18 anonim ***** válasza:

Ahogy már leírták, nem oldódik benne. Ami gyakori az az(és emiatt is van a kutaknál nagy eltérés árban, hiába ugyanaz az üzemanyag legtöbb kútnál) adalék minőségének/mennyiségének variálása. Pl avia kutakon 95-ösből van 2 féle, az egyikbe szinte semmi adalék nincs a másikba pedig van.

Viszont a mai üzemanyagoknak van "szavatossági ideje" is sajnos. A mai oktánnövelő adalékok fel tudnak venni némi vizet(a levegőből) és ha túl sokat éri levegő akkor bizony eléggé meg tud nőni a víztartalma.

Ha viszont vizet teszel bele az nem fog feloldódni. Tapasztalatom szerint még etanolban sem. Tisztításra használok etanolt, vagy 2 hónapig állt 1-2 dl egy flakonban, alján pár ml vízzel, az alatt meg a lerakódott dzsuva. Ha felráztam akkor is csak pici cseppekre vállt a víz amik úszkáltak benne. Aztán szépen leülepedtek.

Benzinnel ugyanez a helyzet(bár azzal nem próbáltam ilyen mennyiséggel, az drága :D de volt hogy a karburátorba víz került, szépen lehetett látni az úszóház alján)

2013. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ált. iskola fizika...

[link]

"Az etanol a természetben tisztán sosem fordul elő, mindig híg vizes oldatában található."

2013. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én már hallottam a vizezésről a benzinnél.Egyik kutas meglopja a másikat. Müszak átadáskor mikor a benzin mennyiségét mérörúddal ellenörzik, ami a vizet nem mutatja ki igazán.
2013. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 schocko ***** válasza:
Van olyan paszta, amellyel szokták nézni a tartály víztartalmát...a mérőrudat bekenik vele és ameddig víz van a tartályba, addig pirosra színezi a mérőrudat...ez általában nagyon kevés szokott lenni, gázolajban valamivel több, benzinben csak alig, de a kutak szívócsonkja általában jóval ez a réteg felett végződik (nem ér le a vizes részig) és így nagyon kicsi a veszély, hogy víz keveredhet az üzemanyaggal...persze lehet trükközni, de a vizezett üzemanyagokat rögtön kimutatják például a kamionok számítógépei, ezért nem érdemes ilyennel játszadozni....
2013. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14. válaszoló! A bioetanol nem természetben fordul elő, hanem mesterségesen gyártják, először 95,6%-os alkoholtartalomra való desztillálással (ennyi a lepárlással készíthető maximális alkoholtartalom), majd vízelvonószerekkel eltüntetik a maradék vizet belőle. Tehát normál esetben nincs benne semmi víz, max. ami a párákkal belejut.
2013. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Választküldó kolegának a piros pasztárol a mérőlécen, csak annyit amit én láttam az pl kréta volt, kamion müszer biztos van már. Én legutolsó amivel jártam Fh-12 ebben még nincs. De viz az sikerült. Kocsiparkunk egy helyen tankolt, és rohadt is le. Ugyanannál a kútnál vettem a babettába benzint 5 litert kannába télen, mit ád isten reggelre 2liternyi jég volt benne ,a benzin mellett.
2013. nov. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!