Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zebrán a villamosnak elsőbbség...

Zebrán a villamosnak elsőbbsége van?

Figyelt kérdés

Jártam Prágában, és ott minden villamoson, a napijegyen hirdették, hogy a gyalogosok vigyázzanak, mert a zebrán is a villamosnak van elsőbbsége.

Sőt a zebrák előtt fel is volt festve sárgával, hogy POZOR TRAMVAJ! (Vigyázz, villamos!)

Ezen meg voltam lepődve de utitársam elképedve nézett rám, és közölte, hogy ez nálunk is így van.


Nos, van egy út, középen villamos. Keresztbe zebra fedezés nélkül. (Lámpa nincs). Az autósoknak meg kell állni a gyalogost átengedni de a villamosnak nem? Nekem ez olyan fura, de szerinte igen...



2013. nov. 6. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs így. Minden járművel elsőbbséget kell adni a gyalogosnak.

A KRESZ nem egy általános, minden országra kiterjedő szabály, országonként vannak eltérések. Ausztriában például az útkereszteződés nem oldja fel a sebességkorlátozást. Ha külföldre utazol, utána kell nézni, mik a különbségek.

2013. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A magyar rendelet szerint a kijelölt gyalogátkelőhelynél minden járműnek elsőbbséget kell adnia a gyalogosszámára. Csak az MKJ-t használó (sziréna) használó jármű a kivétel.
2013. nov. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
Elsőbbsége csak annak van akinek megadják.
2013. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is úgy tudtam, hogy a villamossal szemben is elsőbbsége van a gyalogosnak.


Bár be kell vallanom, nem is tudok olyan helyet felsorolni, ahol nem lenne biztosítva valahogy az átkelőhely, ahol villamost érint és van mellette út is....

2013. nov. 6. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!