Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor van elsőbbsége a gyalogo...

Mikor van elsőbbsége a gyalogosnak és a villamosnak?

Figyelt kérdés

2012. jan. 24. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
kérdezd meg az elméleti oktatódat. azért van. nem dísznek :P
2012. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már nincs órám,és össze vissza magyarázta én meg nem értettem.
2012. jan. 24. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyalogosnak a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen (zebra), és azon az úton van abszolút elsőbbsége, ahova éppen kanyarodsz az autóddal. Tehát itt köteles vagy lassítani, és úgy közlekedni, hogy mindenképp meg tudd adni az elsőbbséget (még akkor is, ha az utolsó pillanatban bukkan fel).

Máshol is átmehet az úton, de nem vagy köteles megállni, és elsőbbséget adni neki. Persze nem veszélyeztetheted, hiszen úgy kell közlekedni, hogy váratlan akadály előtt is képes legyél megállni. Mivel a gyalogos azt hiszi, hogy neki mindig elsőbbsége van, simán leléphet eléd bármikor.

Egyenrangú kereszteződésben a jobbról és a balról érkező villamosnak is elsőbbsége van, egyébként a kereszteződés jelzései szerint van elsőbbsége (STOP tábla, elsőbbségadás kötelező tábla stb.) Ha nem egyenrangú a kereszteződés, akkor a villamossal szemben úgy kell viselkedni, mint bármilyen gépjárművel szemben, a jelzések utasítása szerint.

2012. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jó kérdés...


a csinga is megáll, ha a gyalogos szabályosan közlekedik(az más kérdés, hogy nagyon nem szeretik)...de ...tanácsos figyelni


ha már ide eljutottál, akkor a gúgliban is megkeresheted, csak ügyesen írd be...rengeteg jó választ kapsz...



azért az utcán nézz körül, bámennyire is tudod az elsőbbségi jogot...

2012. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy 3-as is mondja. Még annyival azért kiegészíteném, hogy a villamosnál az elsőbbségadás elég furfangos módon van kialakítva. Pl. kőrforgalmon áthaladó villamosnak is elsőbbséget kell adni, vagy ha jön veled szemben egy villamos, és te jobbra akarsz kanyarodni kisívben, ő pedig balra nagy ívban, neki van elsőbbsége, de ha te egyenesen mennél tovább, neki kéne elsőbbséget adni neked (hogy miért van így, azt nem tudom, de elég hülye megoldás szerintem). Vagy van az, hogy egymás mellett mentek a villamossal, és a villamos megy belül, és pl. ha egyszerre akartok lekanyarodni jobbra, akkor a villamosnak van elsőbbsége, de ha te egyenesen mennél tovább, és csak a villamos akarna lekanyarodni, akkor neked van elsőbbaséged. Bocsánat, hogy így összedobtam, de sietek. Egyébként ajánlom a kresz 2010-es progit, abban minden benne van =).
2012. márc. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!