Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 0.5 bar os alapjárati olajnyom...

Yoshimitcu kérdése:

0.5 bar os alapjárati olajnyomást az 1 bar helyett okozhatja az olaj sok hidegindítástól való hígulása, vagy inkább kopott a főtengelycsapágyak? Kopott főtengely hajtókarcsapágyaknak mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

hát a sok hidegindítás még talán nem...milyen sűrű a betöltött olaj, ásványi, vagy szintetikus, hány henger, hány kilométer van a motorban, illetve hány éves a járgány?

mikor cserélted az olajat?

2013. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
15w40 es ásványi van benne, nemrég cseréltem 3 hónapja kb, alig mentem vele, viszont egyszer úgy hazajöttem vele hogy nemzárt el a karburátor tűszelepe, és fuldokolt a benzinben, de nem tudtam akkor mi a baja azthittem valamelyik henger nem megy, és hazajöttem vele kb 15km et. Lehet akkor sok benzin belefolyt az olajba és felhígította. Egy 91 es golf 2 es 4 hengeres 1.3 as benzines 300 ezer km van benne az óra szerint. Valószínű hogy csapágy, de reménykedek hogy hátha csak a felhígult olaj mert a csapágy az zsebbenyúlós lesz.
2013. nov. 7. 08:35
 3/3 anonim ***** válasza:

még nincs vész, jók ezek a Golfok, sokat bírnak...


én azt tenném, hogy leengedném az olajat, és frisset töltenék...tudom, erre te is rájöttél, de nincs jobb ötletem...az olajnyomás nem érdekes, mert végignyomja így is...az én kocsimban nem működik a nyomásmérő, talán jobb is...

2013. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!