Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kopott nyugvócsapágyaknak...

A kopott nyugvócsapágyaknak is van jellegzetes kattogó hangja, vagy elég merev a főtengely, hogy csendesen fusson?

Figyelt kérdés
Lada 2101 jellegzetesen kattog de legjobban a hengerfejtől hallani, jobban mint a kartertől. Annyi tuti, hogy nem csörög mert próbáltam az alapelőgyújtáson állítani. Tipp?

2012. dec. 7. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Tud hangot adni ...

Benzines Fiat motor tett így f....ra :)

2012. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ladánál a vezérműtengely is elég hangosan tud csattogni, amikor már kockára van kopva, de a laza vezérműlánc is adhat furcsa hangokat. Főleg, ha letörik a rezgéscsillapító. Vedd le a vezérműfedelet és kukkants bele!
2012. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. dec. 7. 23:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a főtengely csapágyai kopottak, azt hamarabb fogod észrevenni abból hogy elveszik az olajnyomás mint a hangjából.


Milyen kattogás pontosan?


Nagyon szépen tudnak esetleg a szelepek is csattogni, az pedig egyértelműen a hengerfejből jövő hang. :)

2012. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szelephézagokat mérd meg..(0.15szívó/0.2kipufogó)

én szerintem az kopog neked ott.

[link]



Amúgy mi az a nyugvócsapágy? :D

(nem fekvőcsapágyat akartál mondani?)

2012. dec. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyugvó szót is használják :)
2012. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem fekvőt akartam. Már a megnevezés a legkisebb gond. Gyűrűsort is cseréltem, de a szelephézagot nem állítottam mert ahogy szétszedtem úgy rakom össze. A himbasor is rajta maradt.

Hasonló hangja van, mint mikor csörög, de alapjáraton adja, fordulaton nem, és ugyebár nem gyújtás.

2012. dec. 8. 09:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gyűrűket cseréltél és azóta kopog, akkor előfordulhat, hogy betoláskor eltörött valamelyik gyűrű. Persze előbb ellenőrizd le a láncot és a szelepeket.
2012. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!