Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha még nem vagyok 16 éves és...

Ha még nem vagyok 16 éves és simsonnal motorozok és nincs biztosításom se meg jogsim se, mennyiér büntetnek a rendőrök?

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
25 ezer forint + a szüleidet büntetik hiszen kiskorú vagy.
2013. nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16 évesen kiskorú? 14 felett büntethető nem ?


Jó lenne, ha 15 évesen már felnőnél fejben a közlekedéshez. A jogsi, biztosítás meg a többi kutyafüle nem azért szükséges, hogy ne büntessenek meg, hanem hogy részt vehess a közlekedésben. A jogosítvány "garantálná", hogy alkalmas van az önálló közlekedésre, a biztosítás pedig garantálná, hogy ha kárt okoz, az rendezve lesz.


Mindenki azt hiszi fiatalon, hogy attól, hogy még nincs jogsija tudja a kreszt, meg tud közlekedni. Ez 99%-ban egy hamis tévképzet. Ha esetleg valami mégse adja majd ki, akkor simsonnal is simán lezúzhatsz egy fél autót. Ha ez egy fiatal komolyabb kocsi, akkor a szüleid megreccsennek, mire kifizetik a 7 jegyű kárt. Ha már minden áron motorozni akarsz, akkor legalább biztosítást köss, évi 5-10 rugó, nem halsz bele.


A jogsival kapcsolatban, meg ne a rendőrtől és a büntetéstől tarts, hanem attól, hogy ha valamit a tudatlanságodnak köszönhetően benézel és én jövök oldalról nyerges vontatóval, akkor a szüleid a születésnapod minden éven a temetőben fogják tartani.

2013. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Remélem minél többre!!

Ilyen idióták szoktak összetörni másokat, aztán lelécelni, és szophat az ember a biztosítás nélküli sz*ros miatt...

2013. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem úton motoroznék, hanem kisutcán ahol kicsi a forgalom meg a réten.
2013. nov. 9. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!