Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 ccm jogsi, motor segítség,...

125 ccm jogsi, motor segítség, ismeret szerzés honnan?

Figyelt kérdés
Szeretném letenni a motorjogsit. És persze venni is egy motort:)A gond csak az,hogy ugyan érdekelne minden háttér,amit a motorokról tudni érdemes és kell,de fogalmam sincs,honnan kezdjem az ismeretek szerzését.A dolgot nehezíti,hogy nő vagyok és nem születtem ilyen tehetséggel,mint a férfiak:) Tippeket előre is köszi,és bocs a béna kérdésért.
2013. nov. 9. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ismeretet én úgy szereztem hogy mindig kifogtam a rossz motorokat amiket nekem kellet megcsinálni.

1 éve még azt sem tudtam mi az a dugattyú, most meg kis túlzással egy simson blokkot csukott szemmel összerakok de csináltam minarelli, derbi,suzuki blokkokat is.

2013. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nyilván a gyakorlat teszi a mestert:)de sajnos nekem ilyenre lehetőségem nincs.és tudom,hogy az hogy elméletben utána járok nem múlhatja felül a gyakorlatot azért mégis legalább jó lenne tudni mi micsoda
2013. nov. 9. 15:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted hogy mi micsoda?

Amúgy mindennek utána lehet nézni a jutyubon és a guglin.

2013. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
pont igy:)én sem tudom mi az a dugattyú:)persze meg lehet nézni de gondoltam aki jártas ebben tud valami oldalt vagy ilyesmi ahol összesítve van minden.:)de akkor majd rákeresgélek
2013. nov. 9. 15:48
 5/10 anonim válasza:

Szia!


Az attól függ milyen motorok tetszenek. Én '14 tavaszán fogom az A1B-s jogsit letenni. Munkábajárós motort akarok. Én nagytestű robogót szeretnék, azzal kényelmesebb "osonni" (van tároló doboz az ülés alatt, 125ccm 4 ütemmel, 70-90-es tempókat tarják (vagyis így kisebb túrákat tudok alkotni bátyámmal)tanulni optimális lesz... később lehetséges, hogy lesz nagyobb motor is nagyobb jogsival de kizárólag nagytestű robogók. (Javaslatom Honda CPX 125; Yamaha Majesti 125)


De nagyon sokat segített nekem a "totalbike" - népítélet rovat + tesztek rovat, valamint a "jútub" azon sok videó anyag van a gépekről használat közben.


Remélem tudtam segíteni.

2013. nov. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi ezeket feltétlen megnézem:)első ránézésre a YAMAHA TDR tetszik,de épp ezért akarom tudni amit tudni kell,mert nyilván nem csak ez számit:)
2013. nov. 9. 16:00
 7/10 A kérdező kommentje:
én is jövőre halasztom:)B-s jogsim nekem is van szóval legalább anyagilag nem lesz annyira megterhelő
2013. nov. 9. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:
125 ccm-ben én maradnék a 2 ütemnél mert elég sovány a 4 üteműek teljesítménye.
2013. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A1B jogsinál 11Kw max 15LE ettől eltérni nem lehet - jogszabály, és a 4 üteműeket erre "építik". (A teljesítmény meg forgalmiban rögzített...)
2013. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak ugyanígy 2T motorok is, de valahogy még is jobban mennek.

Amíg egy 4T motorból nagyobb teljesítményt nem igen lehet kihozni,addig egy 2T motorból a fojtás eltávolítását követően a 15 ló helyett akár 40 is kihozható tuning nélkül.

A forgalmiban 11kw/15le van.Nem a legszabályosabb módszer de ha a papírok rendben vannak akkor senki sem szól érte.

2013. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!