Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nőként! Kérdezem, hol lehet...

Nőként! Kérdezem, hol lehet olajcserét csináltatni az autómban, illetve szűrőt cserélni? Csak renault szervizben lehet, vagy benzinkutakon is csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdés, de ez van. Egyedül vagyok, használt renault twingo, lila gőzöm nincs hogy kell ezeket elrendezni. Mert a neten pl. a lakhelyemen nincs is márkaszerviz, csak Bp-en. Akkor olajcsere miatt el kell menni Bp-re? köszi annak, aki segít

2013. nov. 10. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Én meg férfi vagyok, de én sem tudom. ;-)


Márkaszervizbe akkor érdemes (?) csak menni, ha garanciális, illetve egy esetleges eladásnál fontos szempont a márkaszervizes karbantartás. Ez az eladási árra hatással lehet.

Ha ez nem annyira fontos, akkor legjobb választás egy szerelő ismerős. Akiről azt is tudod, hogy nem csak ismered, de megbízható is.

Amennyiben nem ismersz egyet sem, akkor marad bármelyik a közeledben.

Kutakon nem tudom végeznek-e teljes cserét, de szerintem nem. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem. Ám ha mégis, rosszabbul jársz, mintha felbumliznál Pestre a márkaszervizbe. Tuti átvernek.

2013. nov. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen nem csak márkakereskedésben, oda az emberek főleg a garanciaidő alatt hordják az autójukat. Persze az esetek egy részében szerencsés ha oda viszed, mert esetleg van az adott típussal több tapasztalatuk vagy már megvannak olyan célszerszámaik amik az adott típushoz kellenek egy-egy komolyabb beavatkozáshoz.


Viszont egy sima olajcsere ettől messze van, az egy egyszerű, lényegében otthon is elvégezhető feladat.

Sima benzinkutakon ilyet nem csinálnak, sőt, ha a kutas felajánlja hogy ellenőrzi/utántölti az olajat, akkor is utasítsd el finoman.

A szintet ellenőrizni fél perc, a kutas meg ne töltögessen olyan olajat a kocsiba amilyen éppen bontva van...


Az ismerősöktől kérdezd meg, hogy melyik környékbeli szerelőt ajánlják, aki korrekt és normális árakon dolgozik. Biztosan van aki tud adni környékbeli tippet, akihez el tudod vinni olajcserére.

Ha nincs a környéken ismerős férfi aki tudna tippet adni, akkor esetleg valamelyik barátnőd férje fog tudni telefonszámot/címet/cégnevet mondani, ahova érdemes.

2013. nov. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Kutakon max utántöltik. Keress egy szerelőt a közelben. Kérdezd meg a szomszédot, vagy valamelyik ismerősödet hogy ők hol csináltatják. Márkaszervizbe is viheted, de ott drágábban mérik az olajat és úgy általánosságban drágábban dolgoznak.
2013. nov. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak renault szervizbe viheted kocsidat.

viheted 1 másik márka szervizbe vagy egy sima autószerelőhöz is.

Feltételezem azt hogy ez nem új azaz 1-3 éves autó(garanciális),mert akkor a garancia megtartásához 1 márkaszervízt kell feltétlenül meglátogatni az olajcseréhez.

2013. nov. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindegyikőtöknek nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!!!!!


....miért nőként?.....jogos a megjegyzés, én mindig NŐ vagyok, pluszban ugyanaz!, de ha férfi olvassa a kérdésem, egyből akartam hárítani, hogy ez csak egy hülye nő lehet, aki ilyet kérdez. ezért kezdtem, védekezésből így a szövegem


A lényeg, hogy köszi a válaszokat :)

2013. nov. 10. 09:50
 6/8 Dörmögő ***** válasza:
46%
Egy olajcsere nem nagy durranás. Lehet hogy még az ismeretségi körödben is találnál egy palit aki megcsinálja neked.
2013. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már rendezik is, téli gumival együtt. köszi
2013. nov. 10. 18:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Dörmögő - Nem szívózás, mert én is így gondoltam, amíg nem futottam bele a BMW trükkjébe. Ebbe szakszerűen valahogy úgy nyomják fel meg szívják le az olajat. Tizenkét éves korára úgy rárohadt a karterre a leeresztő csavar, hogy nem lehet leszedni. Egy kulcsot hegesztett rá a végén a szerviz, amire egy két és fél méteres acélcsövet tettek, így bírták lecsavarni a nyomorultat... (Nem, nem márkaszerviz csinálta, nekem arra nincs pénzem.)
2013. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!