Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra B 1,6-os Benzines...

Opel Vectra B 1,6-os Benzines 2001-es évjárat. Valaki tud segíteni abban, hogy mit kell róla tudni, mik a betegségei?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra van szükségem nem arra, hogy belinkeljen valaki cikket a totalcar.hu és társai oldalról, arra én is képes vagyok, olyanok írjanak már, akiknek ilyen vagy hasonló kocsijuk van és érdemlegeset tudnak hozzászólni.

2013. nov. 10. 08:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Semmi, legalább is motorikusan. Kőegyszerű benzinmotor. Évi 50000 km. alatt járkálsz? Már veheted is.
2013. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szomszédnak van egyébként ilyen Vectrája. Jóban vagyok vele, panaszkodni sose hallottam.
2013. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha az ide írogatók tapasztalatára vagy kíváncsi, akkor sem fogsz valósabb képet kapni. Nekem volt ilyen és nem volt vele nagyobb gondom, soha nem robbant le. Elégedett voltam vele.

Azonban lehet, hogy ír ide kér másik ember, akiknek szintén volt és ők szidni fogják.

Utána kell nézni, hogy mik a kritikus pontjai ennek az autónak és már vásárláskor jobban megnézni ezeket. Erre meg nincs alkalmasabb, mint a belinkelt oldalak, ahol már többen mondtak véleményt:

[link]

Vélemények (nem a totalcar népítélet):

[link]

2013. nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül a kérdező kifejezetten kérte, hogy ne linkelj neki autós weboldalról.
2013. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Dörmögő ***** válasza:

A motorjával 2 gond van. Sokat eszik. Olajból is meg benzinből is.

Ezeknek az ecotec motoroknak konstukciós szerkezetükből adódóan picit magasabb az olajfogyasztásuk mint az átlagnak. 10 000 kilométeren átlag 0.8 litert megesznek. Benzinből még az 1.6-os is megeszik 10 litert városban. Persze ez várostól függ, egy olyan városban ahol nincsenek lámpák meg kevés a zebra lehet kevesebb is. Egyébként nem szerviz igényesebbek mint a kortárs motorok.

Amire jobban kell ügyelni az a kaszni. Szeret rohadni a hátsó sárvédőíveknél és az ajtók aljain.

2013. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Baromság. A legtöbb 1.6-os benzinmotor vígan megvan 9 alatt városban.
2013. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A modernebbekkel meg simán hozható a 7,5.

2007-es corollám van 1.6 vvti motorral, ennyi a városim évek óta. És még csak nem is vezetek "óvatoskodva".

2013. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kommenteket 50000-nél egy picit többet megyek vele, de inkább városban használom, s csak hétvégén hosszabb távon, ezért gondoltam a benzines jobb mint a dízel.
2013. nov. 10. 16:27
 9/20 Dörmögő ***** válasza:

A corolla valóban elvan 9-10 liter alatt városban alatt. De a vectrának több kell.

[link]



[link]


[link]

2013. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Sedan-om van. És nem 9-10 alatti fogyasztást mondtam, hanem 7.5-ös átlagot, amit 8 fölé csak a leghidegebb télben sikerül vinni. De 2-3 decivel kevesebb tud lenni, ha direkt úgy vezetek.


Ha összefutok a szomszéddal, most már megkérdezem, mennyi a fogyasztása városban.

2013. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!