Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvárjátok amíg bemelegszik...

Megvárjátok amíg bemelegszik a motor és csak utána fűtetek, vagy rögtön ahogy elindultatok?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 10:18
 1/5 Sinead ***** válasza:
Rögtön.
2013. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rögtön, mert még a kinti hideg levegőnek is kisebb a páratartalma, mint a benti levegőnek, amit pillanatok alatt "belehelsz", ezért még a hideg levegő is segít a párásodás elleni küzdelemben :D
2013. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a minimum, amire le tudom tekerni az 16 fok. Ha ennél hidegebb van kint, akkor is fűt minimálisan. Legfeljebb azt tudnám csinálni, hogy a ventilátort is letekerem nullára.

De megmondom őszintén nem szoktam azzal bíbelődni minden alkalommal hogy mindent letekerjek mielőtt indítom az autót. Ja az úgy ahogy van, 22 fokon automata ventilátorfokozattal és befúvási iránnyal.

2013. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja az úgy ahogy van... = Jó az úgy ahogy van...
2013. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megvárjuk, dehogy hűtjük szegény nem bemelegedett motort, az árt a fogyasztásnak. Úgy 10 km után erősebb emelkedőn már bekapcsolom, ha fázom :)

(Szakmai hozzáértésem, megjegyzem, minimális, autót sem tudok vezetni, utas vagyok. A párom vezet, ő instruált így s logikusnak tűnik, amennyire meg tudom ítélni.)

2013. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!