Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót akarok venni:hogy tudom...

Autót akarok venni:hogy tudom megállapítani szemre hogy nem hengerfejes? F Astra 1.6 b 8 szelepes.

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 13:11
 1/5 Dörmögő ***** válasza:
100%
Biztos hogy hengerfejes hacsak nincs megbontva a motor.
2013. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dörmögő ***** válasza:

A másik dolog amire gondolhattál a kérdésben az hogy a hengerfejtömítés átégett, vagy repedt a hengerfej.

Olajbeöntő kupak le, belenéz. Ha valahol kapucino szerű az olaj színe akkor hátra arc. Ugyanezt ellenőrizd a nívópálcánál is.

Vedd még le a hűtővíz kiegyenlítő tartály kupakját is. Az a jó ha nem látsz olajat úszni a víz tetején.

2013. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dörmögő ***** válasza:
Még annyit hogy járó motornál ne fehéren füstöljön. Beindításkor normális egy kis fehér füst hidegebb időben, de üzemmeleg motornál már problémát jelent.
2013. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Most indulok megnézni az autót ezért kérdeztem mire figyeljek.Mindig a hengerfejtől félek.Én mindig agyon melegítem minden autómat úgy féltem :-)
2013. nov. 10. 13:50
 5/5 Dörmögő ***** válasza:
A hengerfej tömítés át tud égni, de annak nem drága a cseréje. A gubanc akkor van mikor megreped vagy eldeformálódik a hengerfej. Ennek meg az szokott lenni az okozója mikor hidegen meghajtják a kocsit, és a hengerfej nem tud párhuzamosan melegedni a motorblokkal. Az ebből adódó hőtágulás különbség repeszti meg a hengerfejet.
2013. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!