Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogomba szija, görgőt...

Robogomba szija, görgőt szakértelem nélkűl kitudok vajon cserélni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért valamennyi szakértelem kell,de ha tudod mit és hogy akkor annyira nem nagy cucc.

Nos a dolog úgy kezdődik hogy le kell csavarozni a deklit ,ehhez nem kell szakértelem :) Ha csak a szíjat akarod cserélni akkor azt kitudod forgatni a helyéről és a másikat beletudod forgatni.Mivel görgőt is szeretnéd cserélni így a varió közepén van egy nagy anya ami rögzíti az egészet.Nos ezt kétféleképpen tudod kitekerni mert ha csak natúrban próbálnád akkor elforog a varióval együtt.Az egyszerűbb ha van légkulcsod amivel ezt letudod lazítani és már szét is tudod szedni,ilyenkor lehúzod az egészet,a szíj is kijön.Amire figyelj oda hogy mindent úgy rakj vissza ahogyan volt,ha jól emlékszem a két tárcsa közt van hézagoló lemez is amit érdemes ugyanoda visszatenni,majd az egészet vissza a helyére és légkulcsal visszafogatni minnél szorosabban mert ha lelazul akkor útközben hirtelen racsnizó hang van (ilyenkor érdemes leállni)asszem általában 17 kulcs amivel piszkálhatod a varión az anyát.

A másik verzió a varió leszedésére,Én személy szerint csináltam egy szerszámot.Ez úgy néz ki mint egy villa ami u alakú és hosszú nyele van,a két villa végére hegesztettem laposvasat akkorát ami befér a hűtőbordák közé a nyélnek pedig olyan hosszúra hagytam hogy ha tekerem akkor a föld tart neki ellen .Régebben kókányoltam úgy is hogy imbuszkulcsal kitámasztottam a hűtőbordáknak de az mindig törött és az nem jó dolog,esetleg még olajtartáj leszedő szorítóval kilehet próbálni a varió megfogását .

2013. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=g5F8-BZwh7E


itt egy videó arról amit az első leírt és szerintem, ha felismered a szerszámokat akkor nyugodtan neki eshetsz :D

csak mindent úgy rakj vissza ahogy volt és akkor nem lesz baj

2013. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A videón jól látszik az is hogy hogyan működik a váltás,viszont annyi hogy mikor leveszed a deklit ahhoz nem kell levenni a berúgókart! :)
2013. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm vàlaszotokat,hasznosak!
2013. nov. 10. 17:24
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jo a video,egyszerü.

A görgöcseréhez esetleg tudnàtok még egy videot küldeni,nagyon mekköszönöm,rendesek vagytok,köszi!

2013. nov. 10. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=MKs9UHKGvTg

Ezen jobban látni a görgőket ami kockásra van kikopva ezért nem váltott rendesen.Itt tulajdonképpen egy másik variót szerel a sár be,ez ne tévesszen meg a de a szétszedésnél egész jól látni a görgőket.Basszus,miért nem ilyenre gyártják a többi gépet is hogy külön van a szerszámnak helye a varió felületén ahová beakaszthatod a szerszámot .

2013. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egümotors.hu oldalon majd nézz körbe!
2013. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
fkösz fiuk!
2013. nov. 11. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!