Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OPEL FRONTERA 3.2 V6 MITOL...

Frontera3.2V6 kérdése:

OPEL FRONTERA 3.2 V6 MITOL INGADOZIK AZ ALAPJARAT?

Figyelt kérdés

Sziasztok elosszor is bocs de nincs ekezetem Angol billenytyuzetem miatt!

Nagyon jol jonne a segitsegetek! Van egy OPEL FRONTERAM 3.2 V6 2000es evjarat! Mar boven van benne 200ezer KM de , meg fut igaz vannak bajai es az egyikkel kapcsolatban szeretnek itt valaszt kapni hogy valyon mi lehet ez!

Na szoval!

- Beinditom az autot poccre indul meg -10 fokban is vagy akar +40 ez nem szamit! A baj a beinditas utan jon mikor az alapjarat elkezd ingadozni! Mivel automata szivatos beinditaskor nem szamit hogy hideg vagy meleg a motor az alapjarat olyan 1400-1500 rol szep lassan elkezd visszamenni 850-900 ra ami tokeletes! EZ URESBEN (N) TEHAT NINCS SEBESSEGBEN AZ AUTO (D)! Na akkor induljunk el vele! elosszor csak gurulok vele kb 5km/ora az alapjarat egybo, felugrik 1500ra es csak akkor esik vissza szep lassan ha teljesen megaltam az autoval! Ha pedig kicsit gyorsabb sebesseggel megyek tegyuk fel 80km/ora es menet kozben leejton uresbe teszem (N) akkor normal esetben vissza kellene esnie 850-900 ra de e helyett fennmarad a hires 1500on es ahogy mar mondtam akkor esik vissza ha megallok vele! MI LEHET EZ VALYON? :( nagyon szeretem az autom es szeretnem a hibat orvosolni igen vittem mar szerelohoz de itt Angliaban olyan nyomik szegenyek hogy egy olajcserehez harman kellenek :D legyszi segitsetek! A FOLYTOSZEPEHAZAT MAR KITISZTITOTTAM MERT HALOTTAM HOGY AZ OKOZHATJA DE UGYAM UGY FENNMARADT A HIBA! Ugye a folytoszelephazhoz megy 2 csatlakozo es elvileg ha akarmelyiket is lecsatlakoztatom jaro motornal le kellene esnie az alapjaratnak de akamelyiket lehuzom semmit valtozas a motorban! jah meg meg annyi hogy kb 5literrel megnott a fogyasztasom a hibas alapjarat miatt! PLEASE HELP! :))



2013. nov. 12. 09:35
 1/4 Syrakusa ***** válasza:
Lehet butaságot írok dea VSS-t nézted már/sebesség érzékelőt/?
2013. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első körben nézd meg azt a 2 csatlakozót, húzd le egyenként, amelyiknél nem változik az alapjárat, az a ludas. Mit is szoktak pillangószelepházra tenni? TPS szenzort /pillangószelep-állás érzékelő/, illetve MAP szenzor /légtömeg mennyiség érzékelő/. Konkrét típust sajnos nem ismerem, de ha az én kocsim lenne, akkor az automata szívatót is kipucolnám, illetve az alapjárati motort is! Ha mindezek jók, akkor még lehet valahol falsot szív, akkor pedig a szívósorhoz beszereznék egy tömítés készletet.
2013. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lambda szonda?
2013. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Kiprobalom ezeket hatha! Magyarorszagon mar reg meg tudtam volna csinaltatni a legkissebb muhelyben is valami kis tanyasi garazsban de itt ezek a legkomolyabb felszereleseket hasznaljak es meg igy is benak! na mind1! koszi a valaszokat! :)
2013. nov. 12. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!