Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó megbízhatóbb:...

Melyik autó megbízhatóbb: Peugeot 206 (2002-), Fiat Punto III (2002-), Ford Fiesta (2002-)?

Figyelt kérdés
A közeljövőben szeretném lecserélni a jelenlegi autómat. Minimum követelmény az 5 ajtós kivitel és a max. 12 éves kor. Kb. 600 ezer forintot szánok rá és arra lennék kíváncsi, hogy mi a tapasztalatotok a fenti három autóval kapcsolatban (fenntartási költségek, megbízhatóság, stb.) A benzines és dízeles vélemények is érdekelnek, továbbá, hogy van-e valamilyen komolyabb szériahiba, amire oda kellene figyelni. Tisztában vagyok vele, hogy tökéletes autó nincsen, ezért a kioktató véleményekre nem vagyok kíváncsi.

2013. nov. 12. 11:46
 1/3 HiHu36 ***** válasza:

Első jótanácsom: Állapotot veszünk, nem évjáratot. Így ha találsz egy 99-es vagy 2000-res, de makulátlan autót, ne hagyd ki egy bizonytalan előéletű fiatalabbért. A következő modellek közzül válassz az alapján, hogy mire fogod használni, mennyit jársz vele, hosszabb vagy rövidebb távon. Az általad megjelöltek közzül, nekem volt már dolgom 206 1.4 HDI-vel, ha rendesen karban van tartva hálás kis autó, fogyasztása 4-5 liter is lehet. Illetve volt még Fiesta 1.4 benzines, egyszerű motor, nem fog nagy gondot okozni, fogyasztása viszont 8 liter is lehet. Helyedbe óvakodnék az olasztól, fiat pandától a alfáig volt már minden, de utáltam őket :) Végezetül, ragaszkodj a szervízkönyvhöz vagy szervízszámlákhoz, még akkor is ha többet futott mint zsákbamacska társai. Sok fejfájástól megkímélheted magad, ha vásárlás előtt, utánajársz az autó múltjának. Remélem segítettem.


Sz.B.

2013. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Após 206-a 11 éves, eddig 1 hiba volt vele. Elektornika, de kb 10 perc alatt megvolt.

Kolléga fiestája hátsó futóműve nem stabil,de az 1.4-es motorral jól fogyaszt, épp úgy mint a peugeot.

Tesóm puntoja: esik szét az első futómű, komplett kuplungházat cseréltek,mert szétrepedt (pedig nyugisan vezet,és vált) és sok-sok apró bosszantó hiba.

2013. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkét hozzászólónak a hasznos információkat!
2013. nov. 12. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!