Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki balesetet okozott...

Kecsa1203 kérdése:

Ha valaki balesetet okozott és bevonták a B kategóriá-ját de mellette megmaradt a C az vezethet-e 2 személyes kisteherautót? Olyanra gondoltam, mint Peugeot Partner vagy akár egy Ford Fiesta dobozos.

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kategóriát is be szoktak vonni??? Én úgy tudom, hogy vezetői engedélyt szoktak.
2013. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És ráadásul a felsoroltakhoz is b jogsi kell...
2013. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

32. § Ha a járművezetéstől eltiltás csak meghatározott kategóriára vagy járműfajtára terjed ki,

a közlekedési igazgatási hatóság a járművezetésre jogosító okmányt kérelemre kicseréli, és

ennek során az eltiltással nem érintett kategóriára, járműfajtára érvényesített okmányt ad ki.

2013. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy Peugeot Partner-re vagy egy Ford Fiestára mióta kell C jogsi?
2013. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem kell C jogsi,de itt az a kérdés,hogy ha bevonták a B-t,akkor a megmaradt C-vel vezetheti-e ezeket a kisteherautókat?
2013. okt. 14. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:
az egyes válaszban a kérdés és a 3-as válaszban a válasz...
2013. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt nem értem Kérdező, hogy ha neked munkaeszközöd a jogosítvány, abból élsz, hogy vezetsz (legalábbis ezt feltételezem a kérdés alapján), akkor mi a francért nem figyelsz oda arra, hogy megmaradjon a jogsid?


Amúgy ez jó kérdés, hogy vezethetsz-e így...nem is értem miért vesznek el alsóbb kategóriás jogsit. Akkor minden felette lévő kategória is az értvényét veszti, hiszen C-hez kell meglévő B. Ha nincs B, akkor C sem lehet(ne). Neked persze ez így nagy szerencse, hogy a törvény nem logikusan épül fel :D

2013. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés , de nem, ugyanis hiába tehergépkocsi a besorolás. A forgalmiban N1 van, tehát 3500kg alatti. Na már most a C/C1 az 3500kg feletti járművekre érvényes, tehát ha a forgalmiban N2 szerepel, ez esetben lehet. De az már a nagy autó kategória ugye C1 esetén is 3500kg felett 7500kg-ig.
2021. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!