Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » átlagban meddig jó egy gyári...

átlagban meddig jó egy gyári (japán) autó akksi?

Figyelt kérdés

van egy 11 éves kisteherautóm gyári akksikkal! pár napja azt vettem észre hogy lassan hajt az önindító, gondoltam hogy az akksik a ludasak. vettem desztillált vizet és feltöltöttem őket vele, amikor észrevettem hogy a saruk teljesen elkorrodálódtak ( épp hogy hozzáértem és letört), kicseréltem a rossz sarukat, majd izzítás nélkül ráindítottam! nem gondoltam volna de, szinte jobban tekert mint újkorában! szeintetek meddig bírja még ez a két 11 éves akksi??

(ígérem bekommentelem ha végül beadják a kulcsot!)


2013. nov. 12. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Van ez a kis multiméter, ha tudsz valahonnan egy olyat keríteni vagy van, meg lehet mérni a feszültséget az akkuban. 12,4 felett még jó. De van kifejezetten akku teszter is, azzal is megnézheted. Amúgy nem szokott kibírni 11 évet az akku, de 9 évesen még jól működővel már én is találkoztam.
2013. nov. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha jól emlékszem, akk egyik barátomnak van ilyenje! mikor kell ezt ellenőrizni? már úgyértem, hogy a motor leállítása után mennyi idővel?
2013. nov. 13. 00:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Véletlen nem az eredeti japán Yuasa?

Én azt 9 évesen dobtam ki, igaz nem kocsiból, hanem motorból.

2013. nov. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
huhh hát fejből nem tudom, de reggel megnézem! ha találok rajta v.mi márkajelzést akk leírom! :)
2013. nov. 13. 00:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha multiméterrel méri, akkor indítás közben mérjen rá. Lehet szárazon még van benne 12+ volt,viszont indítóárama már nincs ( leesik a feszültség indítás közben 6-7-8 Voltig).
2013. nov. 13. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 éves. Semmi baja. Amíg beindítja a motort, addig marad is :)
2013. nov. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

így van amíg indít addig marad! :)

egyébként ha jól olvastam akkor 2db GS Nippon Denchi akksi van benne.

2013. nov. 13. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:

az első eredeti, gyári aksi az jó volt majdnem 10 éven át. aztán amit a boltok árulnak azok 4-5 évet sem bírnak ki.

a gyár mindig az első osztályút rakja bele, ami nem első osztályú akksi, az kerül ki a boltokba, tehát rosszabb minőségű és kevesebbet is bír ki.

2014. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!