Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges-e, egy 10 éves,...

Lehetséges-e, egy 10 éves, autóval a gyárilag megadott fogyasztás alá menni?

Figyelt kérdés
Nekem még nem sikerült, pedig nem, nagy gáz-fék stílusban autózok. Viszont ami érdekes, hogy van pár ismerős, akinek ugyanilyen az autója és az övék a gyári fogyasztásnál 1,5 literrel kevesebbet mondanak. Hazudnak? Típust szándékosan nem írok. Egyáltalán a gyári fogyasztást mi alapján adják meg? Gondolom nem a legnagyobb fogyasztást adják meg, mert akkor a kutyának nem kellene.

2013. aug. 14. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire hazudnak a gyári adatok. Többnyire csak a hasukra ütnek, és úgy irják oda a fogyasztási adatokat (olyan körülményeket biztositanak a tesztelésnél, hogy az autó alig eszik).
2013. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hegyről lefelé motorfékkel persze.

Amúgy egy karbantartott autónak, amit soha nem gyilkoltak, gyakorlatilag függetlennek kell lennie a korától.

Mi alapján mondják azt a fogyasztást? Teletanktól teletankig módszerrel, vagy csak BC alapján. A BC-t sokszor eléggé alulmérnek.

2013. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
... mármint a fogyasztásnak kell függetlennek lennie a kortól.
2013. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A gyári fogyasztàst egy egységes europai szabvány alapján állapítják meg, aminek köze nincs a valòsághoz. Pl a szabványos mérési ciklusban 30km az átlagsebesség, és minimális a gyorsítás.


Ajánlom neked a www.spritmonitor.de honlapot. A precíz németek felírogatták a különbözö típusok fogyasztását, és egész használható adatok jönnek ki minden típusra.

2013. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az új autók fogyasztását padon, légellenállás nélkül, lehető legkevesebb működő fogyasztóval mérik. Ilyet meg használat közben biztos nem fogsz elérni. A régebbi autóknál talán még valamivel reálisabbak voltak a tesztek. Tehát akár össze is jöhet a gyárinál kevesebb fogyasztás ideális körülményke között.


Jó esetben pedig a kor nem befolyásolja az autó fogyasztását. Nekünk 15 éves suzuki még bontatlan motorral annyit eszik mint újkorában.

Persze azt hozzá kell tenni hogy az újonnan lett véve és nem lett széthajtva.

2013. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja, én is ezt írtam. Nekünk 35 éves a Lada, 78-as, még bontatlan motorral annyit eszik mint újkorában, 9-10 litert.

Persze azt hozzá kell tenni hogy az újonnan lett véve és nem lett széthajtva. Ez idő alatt pedig már meg kéne látszania ha többet fogyasztana.

2013. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A fogyasztás nem a kortól, hanem a futásteljesítménytől, műszaki állapottól és az autózási stílustól függ. Az én 26 éves dízel Nissanom 560e km után is a gyári érték alatt fogyaszt, ha normálisan megyek, nem hajtom, de az ismerősöm új Peugeot-ja többet fogyaszt mint kéne. Kisebb hiba, pl. rossz futóműbeállítás, ócska gumi, öreg koszos motorolaj, sűrű váltóolaj, koszos porlasztó vagy befecskendező, mind mind növelik a fogyasztást. Egy jó műszaki állapotú autóval takarékos autózással 20%-ot is megspórolhatsz fogyasztásban.
2013. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előttem már korrekt válaszokat kaptál. Csak ismétlem: a gyárak egységes szabvány alapján próbapadon zárt körülmények között próbapadon járatják a találomra kiválasztott darabot. Ez köszönő viszonyban sincs a valósággal.

az én autóim is hozták a majdnem gyári normát, ha finoman vezettem, optimális volt a guminyomás, az idő, a benzin...


Szóval amit kérdeztél: nem, nem lehet alá menni, de a gyárit majdnem lehet tartani.

Persze az már nem gondtalan autózás, az már szenvedés, egy görcs a vezető..

2013. aug. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Az enyémben 95000 km van, használtan vettem. Nagyobb részben városban, Pécsen használom - ahol valljuk be, vannak emelkedők, és a forgalom is elég nagy tud lenni - de havonta egyszer megyek városon kívül is kb 100 km-t. A városi fogyasztása 8,5-8,8 nyáron, országúton 5,6-6 között mozog. Hallottam olyat, hogy ugyanilyen autó városban TÉLEN! 6,5 litert eszik. És az Ő állítása szerint nem Ő hazudik, hanem az enyém eszik irreálisan sokat. :) Ehhez képest a gyári fogyasztási adat városban 7,9! De akkor a válaszok alapján aki irreálisan kevesebbet mondd, leginkább saját magát csapja be :)
2013. aug. 15. 18:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni az autód tipusát.
2013. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!