Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van ilyen, hogy központi zár...

Van ilyen, hogy központi zár dekóder? Mi a szerepe?

Figyelt kérdés

Sajnos néha előfordul velem, hogy benne hagyom a kulcsot az autóba és lezár magától, aztán nem tudom kinyitni, mert valami baja van a zárjának.

Arra gondoltam beszerzek egy ilyen ketyerét, és megjegyeztetem vele egy szakember segítségével az autó Kp-i zárjának a jelét, és így ki tudom nyitni bármikor.

(olcsóbban megúszom mintha rendelek hozzá Németből egy pótkulcsot 50 ezerért+programozás)

Akár privátban is várok ötleteket, a témával kapcsolatban, köszi.


2013. nov. 13. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Mármint olyan eszközt szeretnél, ami érzékeli a távirányító által leadott jelet és utána gombnyomásra ugyanolyat generál?

Ilyen állítólag létezik, állítólag működik is - de miből gondolod, hogy egy ilyen, akár autólopásra is alkalmas szerkezethez olcsóbban jutnál hozzá, mint egy gyári pótkulcshoz?


Másrészt régi, egyfajta kódot leadó eszközöket (pl. mai barkácsáruházas garázsnyitók) még csak-csak esélyes bemérni, de egy komolyabb rendszerhez, pl. ugrókódos dolgok komolyabb felszerelés is kell (bár én nem ismerek olyat, aki csak úgy 1-2 nyitásból kinyeri a megfelelő kódot, addig pedig kétkedem hogy annyiból lehet-e egyáltalán) - ami értelemszerűen drágább lenne.


Adok inkább 1 méter "gatyagumit", rákötöd az egyik végét az övedre, a másikat a kulcsra és többet nem felejted benne... :P :D

2013. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

akkor olcsóbban kijövök ha csináltatok hozzá pótkulcsot?

mondjuk ez nem jutott az eszembe, hogy más kocsit is ki lehet nyitni vele, sógorom ajánlotta ezt egyébként, de nem találtam a neten sok dolgot erről, így megkérdeztem itt.

2013. nov. 13. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy központi zár motor vezetékét vezesd ki pl.a dobbetét,lökhárító,oldalindex búra alá,s arra egy 9V-os elemet csatlakoztatva a kp.zár motor kinyílik,s már is bejutsz a kocsiba vészhelyzet esetén.
2013. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!