Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minimum hány köbcentis autót...

Minimum hány köbcentis autót ajánlotok elsősorban városi használatra?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1.0-tól 1.6-ig szerintem elég jól lehet haladni városban.
2013. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1,0-1,2 nem túl gyenge? Itt vannak a peremrészeken elég szép emelkedők.
2013. nov. 13. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora kasztnival van. De én sem vennék 1.0-12-est. Én 1.6-os Astrával marha jól eljárok.
2013. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából áttétel (a váltó) kérdése az egész. Minél gyengébb a motor, annál rövidebbek a fokozatok, így egy főtengely végén kisebb nyomatékot kifejteni tudó jármű is tudhat elegendő nyomatékot kifejteni a kerekein.


Városban nincs igazából minimum, egy 0,8-as Spark/Matiz/Maruti jellegű autóval is el lehet prüttyögni. Legfeljebb a tempós részeken te leszel a leglassabb és te gyorsulsz legkevésbé. De mivel úgyis lámpától lámpáig tart a menet, így nem olyan feltűnő.

2013. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van Spark a családban. Egyáltalán nem cammog. Nyilván nem neveznék vele drag versenyekre, de bőőőőőven lehet vele dinamikusan haladni.
2013. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1.0 3cm-es autó már elég városba is anno volt 1.0 swiftem lakott területen belül bőven elég volt, normális közlekedéshez országúton is megfelelt.Sőt még pályát ís bírta x helyről pestre 400 km oda vissza szinte egész héten jártam pestre egy ezres motorú autóval (bocsánat szuzukival).Igaz pályán 100-110 is kényelmesen ment végig,de az efeletti sebesség már nem volt ajánlatos az 1.0 swift esetében mert már innentől kezdet hangos lenni a motor zaj,és papálni is kezdet 110 felet!

Szóval városba bőven elég 1.0 max 1.3 motorú autó!

2013. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1.6-os autót biztosan nem vennék városi használatra, feleslegesen nagy.

1.0-1.2-1.3-1.4 vonalon nézegetnék a helyedben. Köbcenti egy dolog, nézz utána mennyire sikerült jól az adott motor amit meg akarsz venni. Pl. a VW régebbi szívó 1.2, 1.4 motorjai legendásan sz#rok, nem mennek de cserébe legalább zabálnak.

Egyébként egy normális 1.2-1.4 motor országútra is bőven elegendő tartani a forgalom ritmusát, de még kisebb előzésekhez is. DE ismétlem ég és föld a különbség a gyártók motorjai között.

2013. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
800 köbcentis meg azért nem vennék, mert csak kimerészkedik néha az ember országútra, nem? Mennyit is eszik 5-6 litert? Na annyiból elvan egy 1.4-es is. 2X akkora lóerővel meg nyomatékkal..
2013. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt a Bakonyban is vannak emelkedők, de az 1.0-s Yaris azért felmegy rajtuk. Nem igazán gyorsul rajtuk ötödikben, de nem is várjuk el tőle :D

Városba szerintem elég, ha valaki csak közlekedni akar, nem menőzni 2 lámpa közt vagy dinamikusan közlekedni az elkerülőn... Nyilván egy kicsi autótól nem várhatjuk azt, amit egy nagytól. Mi közlekedni és nagy vagy több tárgyat szállítani vettük, többnyire rövid utakra, város, falu, főút, de többszáz km-es távokat is nyomtunk már vele. Nekünk arra is elég. A fogyasztása és fenntartása nem sok, élményt pedig a motoroktól várunk :)

Úgyhogy ez azért emberfüggő is.

2013. nov. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég az 1.0 körüli ccm városba. Nekem egy 1.0 45LE-s Polo-m van, és még soha nem fordult elő, hogy ne tudtam volna tartani városban a forgalom ritmusát. És még különösebben pörgetni se kell.

Ehhez persze hozzátartozik, hogy 4 sebis váltó van benne gyárilag, és velem együtt is épphogy átlépi a 800 kilót.

2013. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!