Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto 1,3 JTD...

Fiat Grande Punto 1,3 JTD vélemények?

Figyelt kérdés

Dízel párti vagyok, így a benzines nem érdekel. Az 1,3 multijetből melyik jobb, tartósabb? 75Le 5 gang vagy 90Le 6 gang?


Milyen tapasztalatok, vélemények vannak ezen autóról?



#fiat #JDT #Multijet #punto 1.3
2013. nov. 13. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kis autók ezek. A vezérműláncra kell odafigyelni, 120ezrenként ajánlott cserélni. A gyári 30 ezres olajcserét pedig el lehet felejteni. 10-12-nél illik cserélni!

Ha ezeket betartod nem nagyon tudsz mellényúlni, elég megbízható kocsik, a motort pedig Opelekbe, Suzukikba is szerelik.

Én a 6 sebességest ajánlom mindenképp. Azonos fordulaton + 30km/h-át ad. Takarékosabb is egyébként ez a felállás.

2013. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen azt hallottam, hogy a vezérműlánc ha kezd csörögni akkor csere. A szervíz periódust akármi agyári előírás nem hagynám 15.000-nél tovább, inkább cserélek sűrűbben olajat mint utána turbót :)

eléggé tetszik az autó, az 1,3 multijetről meg sok jót hallottam.

2013. nov. 13. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennél takarékosabb gép kevés van. :) Meg manapság szerintem nem mindegy, hogy 4-5 vagy 7-8 litereket tankol az ember..
2013. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem bizony. Ezért is szeretnék dízelt. Persze, csak jó dízelt, a francia dízelekkel nem vagyok kibékülve. Az üzemanyag ellátó rendszerük piszok érzékeny... A VW PD széria meg úgy szar ahogy van :)
2013. nov. 13. 22:03
 5/5 Mihály Éva válasza:
És az életkor nem számít a vezérműláncnál csak a megtett km? Köszi!
2016. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!