Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Festhetek-e katonai színűre...

Festhetek-e katonai színűre egy járművet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, engedéllyel, hogy az műszakin is átmenjen. Pl RAL 6003, 6014, csak azért, mert tetszenek ezek a szinek. Természetesen ugyanolyan mattban szeretném. Eredetileg zöld színű a kocsi (platós ARO), már ahol a rozsdától látni. Újra kell festeni, viszont olyan árnyalatot szeretnék, amilyen a katonai járművek.

2013. nov. 14. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem át.
2013. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan. Már az átkosban sem volt ilyen megkötés, kivéve ha konkrétan a megtévesztés a cél. Egy sima terepszínű festéssel szerintem semmi gond.

De legjobb, ha ezt egy vizsgahelyen kérdezed meg.

2013. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érzésem szerint egy szabad országban mindent szabad, ami másnak nem árt.


Ha Te úgy érzed, hozzád zebracsíkos jármű illik piros szemekkel, esetleg a hatalmas terepjáró kerekeidet alázatból lecseréled miniatűröke, valószínű megteheted.


Aztán ne felejtsd el, hogy minden valós dolognak több vetülete van. Mert kérdés az, az adott Lindab szín szerepel-e az ügyintéző által kiválasztható - és a forgalmiba bekerülő - színek listáján.


De vannak más vetületei is a dolognak, nevezetesen hogy azzal, hogy Te úgy valósítod meg önmagadat, hogy adott színre fested autódat, okozhatsz-e balesetet.

Véleményem szerint igen, nagyobb valószínűséggel. Ez pedig olyan korlát, amire minden tisztességes civilizáció azt mondja, bocsi, fesd újra azt a karosszériát.

Mert ez már túlnyúlik az önkifejezés határain.

2013. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Uazok többsége is ilyen zöld.
2013. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha matt fekete autókat engednek, akkor ezt is fogják.
2013. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2-esnek: Köszi, ment a "like". Ugyanis én is pont arra gondoltam, hogy megtévesztési szándéknak vehetik. Bár én eredetileg nem terep színűre gondoltam, hanem pl NATO oliva-zöldre. De ezzel a terep színnel jó ötletet adtál. :-)


3-asnak: Szabad ember szabad országban szabad akaratából csak azt csinálhat, amit szabad. Nem túl sokat közlekedne közúton, de tisztában vagyok vele, ha csak 1 métert is megyek rajta, akkor is vonatkozik rám a kresz, ami fontosabb, mint az önmegvalósítás.

2013. nov. 14. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!