Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért reagál így a gázadásra?

Miért reagál így a gázadásra?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van kb jogsim és csak a saját kis Mitsubishi Coltomat vezettem eddig.

Ma munka miatt egy Chrysler Voyagerrel kellett ide-oda a városban elfurikáznom. Arról ne is beszéljünk hogy a méretei brutálisak az enyémhez képest és a 175 ló elég durva egyelőre nekem, de egy furcsaságot tapasztaltam. Ha gázt adok úgy hogy nincs sebességben, lassabban reagál, és mikor leveszem a lábam a pedálról még mindig pörög elég sok ideig.

Ez miért van? Teljesen kezdő vagyok az ilyen témákban, még csak az autók sem érdekelnek igazán azon túl hogy mennyit fogyasztanak és eljuttatnak-e oda ahova én el szeretnék jutni, de ez a jelenség felkeltette a kíváncsiságomat :D


2013. nov. 15. 18:45
 1/2 pitykejazmin ***** válasza:
Hát szerintem a gázbovden ki van szálkásodva és ezért csinálja ezt.Vagyis valami végett szorul.
2013. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha szorulna, akkor nem esne le a fordulatszám, megakadna valahol. Én inkább egy jó nehéz lendkerékre gyanakszom. A nagyobb súlyt nehezebb megmozdítani, és a nagyobb lendülete miatt nehezebb megállítani is.
2013. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!