Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Intercooler vagy Lambdaszonda?...

Intercooler vagy Lambdaszonda? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy Opel Zafira 2001-es évjáratú kocsim, 2000 köbcentis,2.0 DTI Motor van benne,turbó dízel,na és az a gond hogy van amikor kivilágít egy visszajelző egy sárga kocsi és benne a kulcs,amikor kivilágít akkor nagyon le megy a teljesítmény,egyszer előztem és előzés közbe nagyot ugrott az autó és alig bírt menni,gondoltam hogy lyukas lehet az intelcooler mivel: menet közben,100-110es tempónál jó,még néha 120nál is de kb. 125nél már autómatikusan ki villan a műszerfalon a lámpa és csak akkor jó ha leállítom,várok 2 percet és újból beindítom,viszont még olyankor is szok világítani amikor megállok piros lámpánál és akkor,ha elindulok kb. 1400as fordulatnál elalszik,túl nagy fordulatnál meg ki világít,gondoltam hogy lyukas lehet az intercooler mivel olyan mintha elmenne a nyomás,vagy ilyesmi,ha nem ez akkor Lambdaszonda de az nem csak benzinesnél van ? Előre is köszi,volt számítógépen és P402-es hibakódot adott,pontosan nem tudom hányas de EGR Szelep hiba,az EGR -t pedig már ki tisztítottam.

2013. nov. 15. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Fő szabály az EGR szelepnél,hogy ha tisztítás után nem lesz jó,és azt jelzi a hibakód,akkor az bizony cserés lesz.

Javaslom,hogy ha van egy ismerősöd,akinek ugyan ilyen zafirája van,akkor kérd tőle kölcsön az EGR szelepet,és nézd meg :) (Ha megengedi hogy szétbombázd az autóját) :D


Nekem Opel Tigránál volt ugyan ilyen,előzésnél visszaesett a fordulat,tök jó volt,visszamenni sem tudtam a helyemre + előzni sem tudtam,szembe meg jött a kamion :)

Tisztítottam,némi javulást észre vettem,de aztán beadta a kulcsot,alapjáraton leált,meg játszott a motor. Cseréltem,azóta pikk-pakk :)

2013. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a gyors választ. :) Mivel ki lett tisztítva az EGR Szelep,akkor jónak kéne lennie nem ? Ha veszek újat az is bekoszolódik,nem ?
2013. nov. 15. 20:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem mondani hogy a gáz reakció is elég furcsa nekem,kb. 2cm -re ha lenyomom a gáz pedált akkor kezd el felmenni a fordulat kb. 1500-2000re.
2013. nov. 15. 20:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Az Az EGR szelep miatt lesz,így a leírtak alapján a fordulat késés stb... nem mozog az EGR,így nem tudja feldolgozni a gázt :)
2013. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a választ,ment a zöld kéz! :)
2013. nov. 15. 22:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Egr csere. A végleges megoldás az EGR levakolása lenne. De Opelnél nem tudom hogy ír-e hibakódot a vakolás után, mert ugye ez után a légtömegmérőn több levegő megy át.
2013. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az interkúler lenne lyukas, akkor gázadásra hatalmas fekete füstfelhőt húznál magad után és egyértelműen hallható is lenne ahogy kifúj.
2014. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben sikerült megoldani,EGR Szelep csere lett a vége,eddig amíg nem világított a hiba jelző a műszerfalon,akkor se úgy ment ahogy kell,illetve az EGR végett nem nyomott eleget a turbó,szóval most már minden rendben,sokkal jobban is megy,már csak annyi a gond,hogy amikor kb. 110-120-nál rálépek a gázra,hirtelen akkor szok kivilágítani aztán leállítom,beindítom és megint jó és ugyan ott 110-120as tempónál kivilágít,erre kéne még megoldás. Esetleg légtömegmérő lenne a hiba ? Előre is köszi a válaszokat.
2014. ápr. 22. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,sok oka lehet,lehet turbószenzor,légtömegmérő
2014. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a hiba 2006-os ducatonál...
2016. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!