Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ciki 100k-t...

Szerintetek ciki 100k-t kölcsönkérni a nagyszüleimtől autó vásárlás miatt? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Elég fiatal vagyok, de sikerült egy ksi összeget összekapargatnom, emellett dologzok is, de msot úgy érzem eljött az az autó, amit mindig is szerettem volna, van is rá pénzem, érte menni, kfizetni, hazahozni, viszont már az átírásra, meg a kötelező szervízre nincsen pénzem. sajnos...

Valami miatt úgy érzem nem tudok várni, mintha muszáj lenne megvennem, napok óta nézegetem a képeket róla, lefekvés előtt is arra gondolok, hogy azzal a kocsival gurulgatok.

Azért a nagyszüleimet mondtam, mert tudom hogy a szleim nem segítenének ebben, ez 100%, a naygszüleimet nem tudom, talán őket meg tudnám győzni.

De fontos kihangsúlyoznom, hogy kölcsön, tehát nem örökbe kell a pénz, megadnám kb jövő május körül amikor utolérném magam anyagilag.

20/f



2013. nov. 16. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit gondolj át: van pénzed rá, vagy nincs? A leírtak szerint nincs. Ergo nem tudod megvenni a kocsit!


Ha meg lefekvés előtt ilyeneken gondolkodsz, hogy már azzal "gurulgatsz", jusson eszedbe, hogy nem a pénztárcádhoz van szabva a kocsi. Én sose kérnék egy rokonomtól se pénzt olyasmire, ami nem életbevágóan fontos. Abból csak probléma van szinte mindig. Ráadásul nem kis összegről beszélünk, a mai világban ez nagy tételnek számít (legalábbis számomra az).


No meg ez a kifejezés: "utolérném magam anyagilag" Akinek utol kell magát érnie, nem a kocsi hiánya a legnagyobb gondja.


Szóval ha mindenáron kocsit akarsz, vegyél egy olcsóbbat, amit ki tudsz fizetni, vagy várj vele, amíg meglesz rá a pénzed.


Amúgy csak kíváncsiságból, milyen kocsiról van szó, és mennyit szánnál rá?

2013. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
BMW, 500 ezer ft
2013. nov. 16. 12:05
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is lenne rá szükségem, mert 2 autó van a családban, és ha nagyon szükséges kölcsönadják, de nekem nem közlekedési eszköz lenne ez az autó, inkább szórakozás, mint mondjuk valakinek egy high end hifi rendszer, vagy egy 500 ezres PC, nincs sok értelme, de ez okoz örömet a felhasználónak.
2013. nov. 16. 12:08
 4/11 A kérdező kommentje:
egyszer vezettem még régen egy ilyet, akkor megfertőzött és azóta csak BMW-ben gondolkodom meg ebben a modellben.
2013. nov. 16. 12:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy egy BMW-ről van szó. Nem bántásként írom, de mostanában valahogy mindenki azt akar. :)


Konkrétan milyen típus, milyen motorral? Nem találsz belőle olyat, ami kijön a pénzedből?

2013. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"... nekem nem közlekedési eszköz lenne ez az autó, inkább szórakozás, mint mondjuk valakinek egy high end hifi rendszer, vagy egy 500 ezres PC, nincs sok értelme, de ez okoz örömet a felhasználónak."


Nincs rá szükséged, ki sem tudod fizetni, mégis kölcsönt akarsz rá felvenni? (Az most mellékes hogy kitől.)

Ráadásul 100K Ft-ot csak jövő májusra tudnál törleszteni? Azt a kölcsönt Te sohasem fogod tudni visszafizetni, ha így állsz anyagilag, és BMW-t akarsz venni magadnak pusztán szórakozás céljából.


Nem megvenni drága egy autót, hanem fenntartani. Nem hallottad még ezt a mondást? És ez fokozottan igaz a presztízsmárkákra. Miből fogod tankolni? Miből fogod fizetni a biztosítást? Miből fogsz rá téli, vagy tavasszal nyári gumit venni? Miből fogod kicseréltetni benne az olajat, a szűrőket, meg a többi, vásárlás utáni (kvázi) kötelezőket? Miből fogod szervizelni, ha elromlik?


Jobban teszed, ha továbbra is csak álmodozol erről az autóról, még mielőtt teljes anyagi csődöt okoznál magadnak, vagy csak óriási buktával tudnál kiszállni abból az autóból, miután rájöttél, hogy képtelen vagy fenntartani.


Ilyen ismeretekkel, ilyen körülmények között, ilyen anyagi háttérrel, ilyen célból tényleg ciki kölcsönkérni... Méghozzá nagyon.

2013. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 apexpredator válasza:

Sceptic jól mondja!


Jobb lenne ha várnál addig, amíg önerőből összejön papírokra, szervizre stb.... És én most nem a nagy bölcs megmondóember szerepében írok neked, mert teljes mértékben megértem mit érzel és mi jár a fejemben! Én egy 22 éves srác vagyok és nemrég vettem meg az első autóm, de már egy jó ideje vártam hogy összejöjjön a pénz. A szerviz és a papírok többe kerültek, mint amire előzetesen számítottam, úgyhogy légy inkább türelmes. Nekem szerencsére voltak tartalékaim, mert rászámoltam.


Egyébként BMW-t én semmiképp nem vennék, nem akarom becsmérelni, de sokat nem ér... Beleölheted majd a pénzedet a javításába, elég sűrűn elcsesződik, az alkatrészek is drágák, plusz még szeret zabálni is.

Később se vennék, nemhogy kezdőautónak. De én japán autó párti vagyok, így az utolsó mondataim bizonyára nem mérvadóak számodra.. :D

2013. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 eztsetudtad ***** válasza:

Szerintem vedd meg 100e ft mi a mai világban én bíztos adnék a gyerekemnek főleg hogy a nagy részét összeszedte .

Dicséretes

2013. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én 7évig dolgoztam az imádott autómér ugyhogy tudom mit érzel.Csatlakozva az elöttem irókhoz tuti többe jön mint amire számitottál.Egy jótanács figyelj a büvös170le -re mert a gatyád rámegy a "Luxus "adóra.Ja ne kérj kölcsön inkább még sporoljál jobb érzés ha a saját erődből hozod össze
2013. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 eztsetudtad ***** válasza:

Szerintem nem szervíz igényes a BMW egyáltalán nem sőt a szervize sem az alkatrészek árai nem drágák,fogyasztás,adó az más kérdés.Ezek a sztereotípiák a 80 évekből maradtak ránk (ne vegyél Mercit,Bmw,Alfát) mert ilyen sok meg olyan rossz,dehogy a bmw-t még ha akarnád akkor is nehéz széthajtani,Ha pedig megveszed az ajánlott szervíz (vezérlés.oljaj csere megvár nem kell azonnal kifizetni.

Én minden típust próbáltam már ezek közül és ha nem mész mindennap 100km akkor a Bmw jó választás(csak a fogyasztása miatt)De ha nem nyomod neki egy 10l el lehet gurulni.Tavaszra kész az autó.

2013. nov. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!