Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent a Di és a TDCi?

Gorba kérdése:

Mit jelent a Di és a TDCi?

Figyelt kérdés
2001-es Ford Focust néztem 1.8-as Di motorral. Ebben a motorban van turbó vagy ez hagyományos szívódízel? Melyiket ajánlanátok, inkább a megbízhatóság a lényeg mint a dinamizmus.

2013. nov. 16. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
2001-es Ford biztos turbós, közvetlen befecskendezést jelöl a Di, de még adagolós. a TDCi a közv. befecskenkendezéses, közös nyomócsöves turbódízel, ami újabb. erősebb, de kényesebb.
2013. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
S.zar, kulturálatlan, füstös dízelmotorok, tele drága alkatrészekkel, amik ráadásul hajlamosak meghibásodni. Vegyél benzinest. A Focus egyébként jó kis kocsi, legendás futóművel. Volt nekem is.
2013. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a Di egy adagolós turbódízel intercooleres motor, a tdci ugyanúgy turbós intercooleres, csak common rail
2013. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez csak annyit jelent, hogy a közös nyomócsöves tdci-t még jobban kerüld, ha teheted.
2013. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondjam -Fordosként- hogy amióta nem a Peugeot-tól veszi a dízelmotorokat (Scorpio, Sierra korszak) azóta tragédia. Már a Scorpio II (béka) dízele az Alfától jött, ha jó, nagyon jó, ha nem jó, nagyon nem az. Dízelből TDCi Fiestával jártam az országot, egyszer csak elkezdett kihagyogatni a turbo. Ne tudd meg... csak egy cső volt megrepedve benne, de mire megtalálták egy rakat idő elment (nem volt kocsi) és egy szaros gumicsőért és annak cseréjéért a márkaszerviz 70.000-t kért... NO COMMENT. (Mondjuk azóta nem voltam márkaszervizben!)


Fókából benzinest, Duratec motorost, vagy egy nagyon jó Zetec-et. (1.6, 1.8, 2.0, mindegy, bár én a két literest szeretem. Az a motor 136 ló alapból és egy egyszerű trükkel egy litert lehet a fogyasztásán spórolni, egy másikkal meg előcsalok +14 lovat. 150 ló, ami városban, rúgva sem megy 10 fölé! Jól hangzik?)

2013. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%

# 2

Miért pontoztok le, dízelbuz.ik? Fáj az igazság?

2013. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!