Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől tűnik el és forr fel a...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Mitől tűnik el és forr fel a hűtővíz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 15-20km után felforr a hűtővíz és a tartályból eltűnik a fele. Nem látni sehol hogy elfolyna. Két dologra gyanakszom. Az egyik a hengerfejtömítés (amit nem szeretnék), a másik hogy a hűtővíz tartály sapkája alól elveszett a tömítés 1-2 hete amikor után töltöttem. Kérdem én, az megoldhatja a problémát? Egy hozzáértő választ megköszönnék. Nem értek az autókhoz, ennyit bírtam kilogikázni:)


u.i.: más tünet nincs. a víz nem olajos, az olaj nem habos, a kipufogó füst okés, a fogyasztás sem ugrott meg. marutiról van szó.



2013. nov. 17. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

igazság szerint nem nagyon kéne 80-90 fok fölé mennie a víznek főleg nem ilyen hűvös időben, ha fölé megy akkor arról már nem a kupak tehet, annak csak annyi a szerepe, hogy bent tartsa a túlnyomást, ezzel a vízpárát, és ne 100 hanem 120 fok körül forrjon csak el a víz, mikor már akkora a nyomás a rendszerben, hogy a szelep átenged...


vagy hengerfejes a motor, vagy lerakódás van a rendszerben és nem tud rendesen keringeni a víz, vagy szar a vízpumpa

2013. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a gőz folyton megy el a tömítés nélküli kupaknál. De az se normális, ha ilyen hőmérsékletű a víz.
2013. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
teszek rá egy tömítést meglátjuk mit csinál. általában addig normális a hőfok amíg el nem párolog belőle annyi hogy már a minimumon van. amikor ez megtörténik akkor jön a hőfok emelkedés. holnap kiderül
2013. nov. 17. 19:20
 4/7 szokratesz ***** válasza:
sztem vagy hengerfej tömítés vagy a még rosszabb hogy megrepedt a hengerfej. Az eltünő víz pedig a hengerbe kerülve elpárolog és a kipufogón távozik.
2013. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
az is lehet h nem nyit ki a termosztát?
2013. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha hengerfejes lenne akkor fehéren füstölne a kipuf menet közben. ha nem, akkor elszökik a gőz valószínűleg.
2013. nov. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mayk válasza:

Én csináltam elektronikát hozzá. Parás tud lenni a helyzet, ha fogy a víz.Sípol és leddel jelez, amikor a szint alá megy a víz.

Nem mindegy, hogy melegen vagy hidegen tűnik el a folyadék.



Üdv


ui: megnyugtató, ha az ember tudja, hogy mikor tűnik el.

2016. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!