Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a használt autórádióba nem...

Ha a használt autórádióba nem kompatibilis a rádiókábel csatlakozóm akkor össze tudom úgy kötni, hogy levágom a csatlakozót majd a rádiót megbontom és a bennük lévő kábeleket összeszigetelem?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kompatibilis a csatlakozód, akkor bemész egy autósboltba és rendelsz hozzá egyet, 400-3000 között van darabja. Ha nem tudsz szerezni átalakítót, csak akkor ess neki a gányolásnak, de akkor sem a rádión belül, hanem a meglévő csatlakozót vágd le és ott kezdj hekkelni.
2013. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy a használt rádióból semmilyen kábel nem jön ki és csatlakozó sincs rajta.

Magyarul aki kiszedte a rádiót a kocsiból az csak lehúzta a csatlakozóról és nem gondolt arra, hogy így csak típus azonos autókba szerelhető vagy más esetben csak a kokányolási lehetőség marad.

2013. nov. 18. 15:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs csatlakozója? Teli lemez a segge? Nem mondod. Nézd csak meg jobban. Valami van rajta, aminek létezik üzletben kapható ellendarabja is. Olyan nincs hogy nincs.
2013. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Írj le a rádi pontos típusát. Biztos van a hátulján ISO csatlakozó.
2013. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam le.

Na szóval elromlott a rádióm és ma voltam egy használt kereskedésben. Volt ott több használt rádió ezek gyári kazettásak voltak(bmw, volvo, volkswagen, stb)

Megnéztem őket de nem volt rajtuk csatlakozó a kábelekkel együtt. Természetesen volt rajtuk egy bemeneti csatlakozó de az én autómban lévő nem kompatibilis velük.

Mivel, hogy ezek kazettás rádiók ebből arra következtetek, hogy 10en éves autókból vették ki.

Ha megveszek egyet és beviszem egy autósbolt, hogy ilyenre szeretnék csatlakozót venni kábelekkel akkor van rá esély, hogy tudnak hozzá szerezni?

2013. nov. 18. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyolcsoros mesét írtál egy darab márkanév, pontos típus helyett. Akkor már lenne válasz, hogy hol, mennyiért lehet venni. A csatlakozó szempontjából tök mindegy honann van, és miért van rá szükséged, minden felesleges infót megosztottál velünk, csak a lényeget nem.

Tehát milyen kocsi gyári rádiója volt, és mi a pontos típusa?

2013. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt ugye te se gondolod komolyan, hogy kis füzettel mentem be a boltba és mint a 12 rádió nevét, típusát, évjáratát leírtam?!

Mint látható nagyon nem vagyok otthon a rádió témában.

A csatlakozó kábellel együtt olyan mint a mobil telefon töltője? Mert abból is van vagy 8 fajta és ezek szabvány méretek vagy minden rádió típushoz más fajta csatlakozó való mert ha az utóbbi akkor nem hiszem, hogy 10 évre visszamenőleg minden rádióhoz tudnak csatlakozó rendelni. Vagy igen ?

2013. nov. 18. 18:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet kapni átalakítót szinte bármire. Bemész egy autóhifis boltba aztán kezedbenyomják, de ott is tudni kell mire kell, szóval a kocsiba milyen a csati meg a rádióban milyen.
2013. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Idejössz kérdezni, aztán jól leoltod azokat, akik láttak már autórádiót, majd kifejted hogy szerinted mihez van kábel és mihez nincs.

Hát ha szerinted ez van, akkor szerintem csinálj amit akarsz. Szerinted ezek a csatlakozók nem léteznek:


[link]


Mint ahogy ezek sem:

[link]


Sőt, ezeket is csak álmodtam:

[link]


Ha valamihez nem értesz, próbáld meg az arcod méretét és a témával kapcsolatos szaktudásodat valahogy arányosítani, jobban fogsz járni.

2013. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hú , látom kapod az osztást. Szerintem mindenki azt hitte az elején, hogy egy rádiót vettél, azért írtam a típus dolgot.

A lényeget leírták, bármelyik autóhifi boltban, media-marktban kapsz szinte minden rádióhoz Iso adaptert. Még a homashitában is van vagy 40 féle ( csütörökön néztem pont :P ).

2013. nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!