Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és kinéztem magamnak egy 2011-es Citroen Grand C4 Picasso-t, 2.0 HDi, Exclusive felszereltség. 3,5 misi az ára, felét a szüleim, a másik felét pedig én adnám bele. Ennyi idősen azért nem egy megszokott autó, de nekem nem jönnek be ezek a kis kabriók, meg lapos sportkocsik. A nagy batár kombikat szeretem.:) Mi lenne az első megítélésetek/reakciótok, ha látnátok egy ennyi idős srácot kiszállni egy ilyenből? Tudom hogy a 90% alapból azt szűrné le, hogy apuci odaadta a családi autót, de ha tudnátok, hogy az mégis a sajátja. Valamint mennyire megbízhatóak ezek az autók? A francia f0s általánosítástól most tekintsünk el.

2013. nov. 18. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

"Tudom hogy a 90% alapból azt szűrné le, hogy apuci odaadta a családi autót"

Ez így van.


"de ha tudnátok, hogy az mégis a sajátja."

Néznék rá gyanakodva, hogy minden rendben van-e.


Egyébként szard le a mások véleményét (az enyémet is). Azt vedd, ami neked tetszik. Ha neked egy batárnagy, lomha egyterű (nem kombi) jön be, akkor vegyél olyat.

2013. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"ha tudnátok, hogy az mégis a sajátja."

Fele pénzt úgy kapod rá, szóval nem (csak) a tiéd a kocsi. Ergo kölcsönkaptad a szüleidtől. :)


De ez csak kötekedés, ne foglalkozz vele. Nekem őszintén szólva semmi különös nem jut eszembe ilyet látva. D miét is kéne eszembe jutnia bárminek is? Mindenki a saját dolgával törődjön, ne mást elemezzen ki a háta mögött. Többek között ezért is tart itt az ország. Ha nekem nem lehet, neked se legyen, vagy mi?

2013. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Első autónak, főleg ha viszonylag kevés kilométerre akarod használni, mindenképpen benzineset és olcsóbbat vennék.

A helyedben nem a kinézetre mennék, hanem többet kipróbálnék és az alapján döntenék. Mindenképp kipróbálnék egy hátsókerekest, mert sokkal nagyobb élmény. És igen a Picasso-nak egy kicsit tényleg családi autó feelingje van. :)

2013. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazad van, de azt a pénzt én fokozatosan visszaadnám a szüleimnek! Le is sülne a pofámról a bőr, ha nem fizetném vissza. Egyébként semmi komoly reakciót nem kell kiváltania, pont ezért kérdeztem, hogy esetleg nem-e tűnik túl drága autónak, vagy ilyesmi. Nem célom a feltűnősködés. Nem az első autóm lesz, eddig egy Omega-m volt, ami hátsókerekes, csak már kezdtek előjönni a bajok, szóval gyorsan túladtam rajta. Nem igazán szerettem, de mondjuk soha nem hagyott cserben. Esetleg még milyen autókat ajánlanátok eddig az összegig? A Citroent holnap mennénk megvenni, de szerda estig elrakják nekünk.

2013. nov. 18. 20:28
 5/14 anonim ***** válasza:

Miért érdekel, hogy mit szólnak mások? "A vélemény olyan mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra!"


Jó a Picasso, ha neked az kell, hát vedd meg!

2013. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
De akkor már miért nem Citroen DS 5-öt veszel ha ilyen kulákok vagytok h 19 évesen 3 és fél millás kocsid lesz elsőnek? Üsd be google-ba, nézd csak meg, ez legalább egy vagány, jól kinéző különleges autó. A Picasso egy sima családi batár. Bár gondolom úgy is ez van ezalatt h gazdagok vagytok, aztánn mégjobban rá akarsz tenni a komolyságra h te aztán utálod a lapos sportkocsikat.
2013. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Harkonnen: Hát ez jó, és nagy igazság!:D


"De akkor már miért nem Citroen DS 5-öt veszel ha ilyen kulákok vagytok h 19 évesen 3 és fél millás kocsid lesz elsőnek? Üsd be google-ba, nézd csak meg, ez legalább egy vagány, jól kinéző különleges autó."

Ez lesz a 3. autóm, előtt csak olcsó volt. Mivel a mostani autóm húzza a belét, ezért addig eladtam, amíg nem nekem kell érte fizetnem, hogy megszabaduljak tőle. És azért, mert 8 milla felett kezdődik az "alapmodell".


"A Picasso egy sima családi batár."

Nekem tetszik, szeretem a nagy autókat. Nem is baj ha nem feltűnő.


"Bár gondolom úgy is ez van ezalatt h gazdagok vagytok, aztánn mégjobban rá akarsz tenni a komolyságra h te aztán utálod a lapos sportkocsikat."

Egy szóval nem mondtam hogy gazdagok vagyunk. Szeretnék egy normális autót, ami még jó sok évig szolgál. Erre van kb. 2 millám, de ugye ebből még a kopóalkatrészek cseréjének, meg az átírásnak, és egyéb papírmunkáknak is kell jönnie, ezért a szüleim még adtak hozzá. Nem én kuncsorogtam, apukám ajánlotta fel hogy látja hogy mindjárt széthullik alattam a kocsi, vegyek valami komolyabbat. Természetesen tetszenek a sportkocsik, de csak akkor vennék olyat ha felvetne a pénzt, és akkor is csak második kocsiként. Egyébként új Swiftet akartam, nekem megfelelne, bár méretben azért messze van a Picasso-tól. Csak utána mutatta apukám ezt a Citroent, és szinte beleszerettem. De nem akarom elkapkodni a döntést, még azért nézelődök kicsit. Ha meg holnap délig semmit nem találok, akkor megveszem ezt a Citroent. Amúgy attól hogy egy nagy batár, nagyon jól viszi az a kétliteres dízel!! Kicsit megküldtem, és nagyon jól megy.

2013. nov. 18. 21:35
 8/14 alf ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol, és boldogabb leszel. Ez nem csak az autókra vonatkozik.
2013. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Na, megvettem a Citroent :) Már most imádom, hihetetlen jól megy, és millió egy extra van benne, még a fejtámlákban is vannak monitorok.

2013. nov. 19. 14:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Balesetmentes közlekedést!
2013. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!