Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kifogyott az üzemanyag,...

Kifogyott az üzemanyag, utántöltés után sem indul az autó. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A héten sajnos másodszorra jártam úgy hogy elszámoltam magam (mindig a km órát nézem csak) és kifogyott az üzemanyag Fiat punto 1-es ből. Elsőre beletöltöttem 4 litert ment is gondoltam majd tankolok ám elfelejtettem és ma megint kifogyott. Megint kanna-benzinkút-beletölt 2.5 liter viszont az autó nem indul,hiába teker az önindító. Mi lehet a probléma? Régebben is jártam így (mindig 1-2 ezerért tankolok kivéve ha messzire megyek) akkor fél óra pihi után beindult. Olvasgattam olyasmit hogy levegős lehet a rendszer.... Ötleteket várok mert most ott hagytam az út szélén.

2013. nov. 20. 00:10
 1/7 lexipadre ***** válasza:
78%
Benzines vagy dízel?Ha dízel,akkor légteleníteni kell a rendszert.Ha benzines és az AC pumpáján van kézi pumpa,akkor avval kell pumpálni a rendszerbe a benzint.
2013. nov. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
vagy felszívott valami kosz a tankaljából és eldugult valahol
2013. nov. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Benzines, nem hiszem hogy lenne kézi pumpa.
2013. nov. 20. 03:25
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen csak olyan szögben áll az autó, hogy nem ér bele a szivattyú abba a kicsike benzinbe. Vigyél bele még egy kannával aztán mehetsz utadra.
2013. nov. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Múltkor haverom is így járt egy Opel corsa B-vel Hiába vártunk vele vagy tologattuk hogy másképp álljon akkor sem indult. Erre van egy egyszerű megoldás:) Vontatókötél aztán be kell húzatni így a motorban lesz vákuum ami felszívja a benzint addig ameddig az ac el nem kapja.
2013. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Tedd rá a gyújtást, várd meg míg elhallgat az AC pumpa, majd vedd le. Csináld ezt meg egy 8-10 alkalommal, majd utána indíts csak.


Légtelenítésről, kézi pumpáról én még nem hallottam. Hol található ez a motoron?

2013. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gyújtásos módszerrel már én is próbálkoztam még tegnap de sajna nem vállt be ezért ma a behúzásos módszert próbáltam ki és kb. 150 méter után be is indult. :) Szóval köszönöm a segítséget mindenkinek. Ha pedig valaki hasonlókép jár akkor itt a megoldás.
2013. nov. 21. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!