Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aktuális üzemanyag fogyasztás...

Nincki kérdése:

Aktuális üzemanyag fogyasztás méréséhez milyen adatokat kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Mikrovezérlős áramkört szeretnék csinálni ami kiirja nekem az aktuális fogyasztást, egyetlen problémám, hogy nem tudom milyen adatokat kellene figyelnem hozzá, milyen képlet segitségével. Levegőmennyiség, fordulatszám, üzemanyagszint, ilyenekre tudok gondolni, de nem tudom pontosan milyen összefüggéssel.

2013. okt. 25. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Jo lenne tudni milyen autod van.. Injektoros,karburatoros, benzin,dizel,ha dizel ,akkor adagolos,pd vagy common rail .. Eleg sok a nyitott kerdes. Irok par peldat :


Benzines,hengerenkenti injektor : mivel az uzemanyagnyomas allando,eleg az injektor nyitasi idejet megnezni (akarmelyik befecskendezorol lehuzhato , a pozitiv 12v, gnd van szaggatva) . A nyivartartasi ido alapjan kiszamolod mennyi uzemanyagot fecskendezett be(kell meg az injektor befecskendezesi kapacitasa), felszorzod a hengerek szamaval ,kiolvasod a sebessegadatot (kb.az utobbi 15 evben gyartott autoknal ez elektronikus, hall-letapogatasu szenzor valamelyik kereknel) ,ezekbol mar szamolhato .


Ezek mindegyike digitalis jel,nem nagy gond dolgozni vele , azonban ha az autod kb.1995 utani modell,akkor jo esellyel minden infot le tudsz olvasni obd interface-en keresztul is, itt viszont erdmes a protokollrol olvasgatni ,mert adott esetben sokkal egyszerubb is lehet a megoldas..

2013. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, ez tényleg kimaradt, 99es F astra 1.4es 8 szelepes benzines, X14NZ motorkóddal. OBD-n keresztül a kis programjával már olvastam ki belőle adatokat, de sajnos ott nem írt fogyasztást, ezért gondoltam, hogy kéne csinálni valami kis kijelzőt.
2013. okt. 27. 06:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Azokra viszonylag jo forumok vannak es talaltam mar korabban kesz kapcsolast is a problemadra,ami a gyari tid kijelzot hasznalja komplex fedelzeti szamitogep funkciora , ha megtalalom ismet,akkor belinkelem,addig is itt nezz szet : [link] , elindulni nem rossz
2013. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sot, a felso linken a leirasban van utalas egy fogy.zip-re ,abban konkretan benne is van minden,ami neked kell,kesz kapcsolasi rajz es program a tid-hez :)
2013. okt. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!