Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki koptatja a gumiabroncsa...

Valaki koptatja a gumiabroncsait 1,6mm-re vagy az alá?

Figyelt kérdés

Most tetettem át a téli gumikat és észrevettem, hogy már jó ideje 1,6mm alatt lehetett a nyári gumim, mivel tavasszal is épphogy elérte, csak akkor úgy voltam vele, hogy 1 szezont kibír.

De egész nyáron nem volt vele probléma, még esőben sem csúsztam meg vele sosem, bár nem is vagyok az a gyorshajtós típus. Nincs ez a gumi kopottság téma egy kicsit felfújva? Hogy az ajánlás szerint még az 1,6-ot sem érdemes hagyni, hogy elkopjon addig?



2013. nov. 20. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
El lehet vele menni akkor is , ha már nullára kopott. Csak épp nem feltétlen biztonságos.
2013. nov. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ha felúsztál volna egy tócsán akkor most nem lenne itt ez a kérdés.
2013. nov. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked a slick gumi való. Az aztán tapad. Persze csak amíg nem vizes az útfelület.
2013. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen és nem is kevesen vannak így mivel nincs pénzük újat venni. Csak azt nem értem miért nem mennek be egy gumishoz és kérnek olyan gumit amit már valaki leszedett hogy nem használja többet. Pedig ingyen adják :)
2013. nov. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Frászt adják ingyen.
2013. nov. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Száraz úton tökéletes, de esőben fel tud "úszni" a vízen az autó és irány a szemközti sáv vagy az árok.
2013. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én már olyan 3mm-nél cserélem. El lehetne menni vele persze, de jobb félni mint megijedni. Kitudja mikor jön egy olyan helyzet, amikor esőben vészfékezni vagy hirtelen irányt váltani kell.

Én még szerencsés helyzetben vagyok, tudom, mert van munkám és bár átlag alatt keresek és lenne más helye is a pénznek, de a biztonságon, gumin nem spórolok.

2013. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én egyszer engedtem le az autómon 2,0 mm-re de ott már minden baja volt. rázott a kormány, nem tapadt rendesen(természetesen:D), ha szeretsz csúszkálni akk nem érdekes csak akk hátra tedd fel :D. én azóta odafigyelek erre, és ha úgylátom, vagy úgyérzem hogy csere érett akkor bizony cserélni kell. Egy autónak meg kell adni azt amit kíván, hogy rendesen kiszolgáljon. De persze ha túl hamar kopik el a felület vagy csak egy bizonyos része akkor vidd el futómű állításra.
2013. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes - ezt az 1.6-ot is csak Kelet-Európában engedik, tőlünk nyugatabbra sok helyen a 2.0 dominál (magyarán,ha külföldre szeretnél menni, az itthon még elmegy gumiért ott már büntetnek).
2013. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!