Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két komponensű festésem mért...

Két komponensű festésem mért pattog le?

Figyelt kérdés
Egy Pannonia tank két komponensű autófestékkel, lett lefestve mégis lepattog róla a festék minden apró behatásra, miért van ez?

2013. nov. 20. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem megfelelôen lett elôkészítve/alapozva a felület.
2013. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha túl sok edző van a festékben, akkor szokott ilyet csinálni.

Amúgy szakember csinálta? Vagy otthoni művelet volt..

Mert ha megefelelően alá van dolgozva akkor nem szabadna ilyet csinálni.

2013. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szakember legalábbis annak mondták, de mivel pannonia tank volt lehet, hogy nem látta benne a nagy pénzt, és úgyis állt hozzá a dolgokhoz
2013. nov. 21. 15:58
 4/9 A kérdező kommentje:
egyébként milyennek kellene lennie, vagy hogyan kellene nekifogni ennek az egésznek, hogy máskor ne járjak így?
2013. nov. 21. 15:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha én csinálnám azt a tankot, akkor anyaggal együtt kb 15-20 ezer körül lenne, attól függ mennyire sérült, horpadt, vagy rozsdás stb..

Kezdésnek fémtisztára maratás, ha kell akkor a horpadások javítása-kikalapálása, javító gittel feltöltése, majd felülettől függ hány réteg szóró gittet kell felhordani.

Aztán símára csiszolás, alapozó felhordás, majd a színnel vékonyan megfújni, az egyből kidobja még a hibákat, akkor lehet még ismét csiszolni és javítani, majd a szín 3-4 rétegben felhordása.

Pár nap száradás után még lehet polírozni.


Amúgy fogalmam sincs, miért pattoghat le..

Ami még a gyanúm, hogy ilyen 1000forintos barkácsboltban kapható akrill spray-vel fújták meg.

Az is bírja a benzint, meg az olajat is, vannak benne nagyon szép színek, de az szokott így leperegni..

2013. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem, a festéket én kavartettem hozzá 2 komponensű autófestéket Ral szám alapján, a festő azt mondta h az edzőt majd ő belekeveri és van is neki így azt nem vetetett velem,

aztmondta, hogy befújta egy réteg rozsdagátló sprayvel, ilyen bordó színű mikor megszárad, mert ahol lepattogott(egyébként nem nagy foltokban, csak pici mm-es foltokban) ott látszik ki a bordó szín, utána elvileg lefüllerezte két rétegben majd 2 réteg 2K-s festék elvileg ezt csinálta (a gittelés és vízpapíros csiszolásokat most nem írtam le) esetleg ebben van valahol a hiba?, vagy valamelyik lépésnél nem hagyta eleget száradni a festéket?

2013. nov. 21. 16:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Még mindig fúrcsa, hogy kétkomponensű festék így is lejön..

Száradási idő, vagy a füllerező, vagy rozsda gátló nem stimmel a szín oldószerével.

Láttam már olyat, hogy nem stimmelt a két oldószer, és lassan elkezdte egymást szétenni a két vegyszer, mert nem vátrták ki a száradási időt

Szerintem valami kémiai reakció miatt lehet ez, nem keményedett ki rendesen az alá dolgozás.

Én mindenképp vissza vinném, és kifizettetném vele a kárt, ha van rá lehetőség.

Mégis csak fényező, szóval a munka minőségért felelőséget vállal!!

2013. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg ha csak a bordó rozsda gátló látszik ki, akkor annál a felületnél kell elkezdeni keresni a hibát...

Meg hogy milyen füllerezőt használt utánna, dobozost, vagy pisztollyal hordta e fel.

Oldószerek stimmelnek vajon?

Sok dolog miatt lehet most már, hogy részletesen leírtad, de ezeket egy fényezőnek tudnia kéne..

2013. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
esetleg utána tudok járni, hogy milyet használt, mert a spray-s füllerekben más az oldószer?
2013. nov. 21. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!