Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így ki tudom játszani a...

Így ki tudom játszani a műszakin a környezetvédelmi vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Van egy 1.0-s swiftem, de nincs rajta katalizátor. Etanollal is működik, és olvastam, hogy azzal jóval kevesebb a károsanyag kibocsájtás.


Ha a műszaki vizsgára etanollal viszem, akkor átengedhetik az autót katalizátor nélkül? És legalább kiderül az is, hogy mennyire igaz, amit az etanolról írnak.



2013. nov. 20. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fogják, mert szabály az szabály. Add oda olyan ismerősödnek a kocsit, aki ismeri a vizsgabiztosokat. Ha te magad akarod, akkor az néhány tízezres a zsebbe.
2013. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha még mellé beheggesztek egy vastagabb csövet, ami katalizátornak látszik?
2013. nov. 20. 21:34
 3/11 A kérdező kommentje:
És persze nem fogom mondani nekik, hogy etanol van a tankban. + külsőre úgy néz majd ki mintha tényleg lenne benne egy katalizátor
2013. nov. 20. 21:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg ennyire hülye vagy? Azt hittem hogy csak viccelsz. A biztosokat nem fogod tudni átvágni.
2013. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Miért viccelnék? Etanollal elméletben minimális a károsanyag kibocsájtás.

A kutya se lát bele a tankba, hogy na vajon benzin van-e benne vagy más.

Ha meg beheggesztek egy katalizátornak kinéző csődarabot, és a mérés szerint jó a károsmanyag kibocsájtás akkor miért ne lehetne őket így átverni? Miből jönnének rá?

2013. nov. 20. 21:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miből jönnének rá? Onnan, hogy nem olyan hülyék, mint te.

Mégis ki néz katalizátornak egy vasdarabot??

2013. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A mi Hondánk katalizátor nélküli, szép nagy fekete matrica van a rendszámon. Kb 3 alkalommal akarták elérni a vizsgabiztosok a katalizátoros kibocsátást, emelt alapjárattal, terheléssel ami majdnem sikerült is. Miután közöltük velük, hogy az autó nem katalizátoros és erről ők is meggyőződtek papír és a valóság alapján átrakták a méréshatárokat máshova és láss csodát az autó legálisan járja az utakat, kenőpénz nélkül. Nem értem emiatt az egész kérdést, a swiftedből kiszedted a katalizátort vagy valami új szabály van?
2013. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha volt rajta katalizátor akkor kell rá,ha nem volt rajta akkor nem is kell.De ez benne van a forgalmiba is ,hogy ha katalizátoros egy autó ,persze ha jól tudom
2013. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
volt rajta, csak tönkrement és nem vettem újat, helyette csak egy csödarab van
2013. nov. 21. 00:02
 10/11 A kérdező kommentje:
és ha egy kibelezett (magyarul teljesen üres)katalizátort hegesztek be?
2013. nov. 28. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!