Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy érdemes tuningolni dízel...

Hogy érdemes tuningolni dízel autót?

Figyelt kérdés

2000-es, turbós, befecskendezős, dízel toyotát(d4d) hogy érdemes tuningolni? igazából csak motorikusan szeretném kicsit izmosabbá tenni, mivel érdemes kezdeni? direkt szűrőre, valami diszkrét sport kipufogó rendszerre gondotam, és ezeket összehangolni egy chiptuningal.

Személyes tapasztalatok érdekelnének, dízel tuningal kapcsolatban :)



2013. nov. 21. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Dízelt tuningolni? Sehogy.. Az nem arra való. Arra tökéletes, hogy elvigyen A-ból B-be, de csapatni benzines gép kell. Dehát valakinek egy dízel autó is elég.


Ha erősebbé szeretnéd tenni, akkor a direktszűrőt felejtsd el, a sportkipufogót úgyszintén. A chiptuningot kapásból.

Teljesítménytuningot SOHA nem kezdünk direktszűrővel és kipufogóval, mert nem a motort hangoljuk a kipufogóhoz, hanem fordítva. A chiptuning a legeslegutolsó simítás, hogy az összhatás stimmeljen, tökéletesebb legyen az égés és a gázcsere. Szóval ha az ennyire alap dolgok sem fekszenek neked, akkor ne nagyon erőltesd ezt a témát.

2013. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez már common rail motor (ha jól tudom) Egy chip tuning sokat dob rajta, mivel itt már mechanikusan nem sok mindent tudsz állítani. A sportkipufogó jó ötlet, de csak ha az egész rendszert lecseréled, nem csak a dobot.
2013. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
1. Írja is hogy csak kicsit szeretné izmosabbá tenni. Arra elég a chip tuning, nem kell rögtön turbót, befecskendezőket cserélni, stb...
2013. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Hát, nem tudom. Lehet, hogy én vagyok túlságosan fanatikus, de a "kicsit erősebb" nálam legalább 25-30 lóerő, nem 2-5. :D
2013. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
chiptuninggal egy 2 ezres turbódizelen simán fel lehet nyomni 20-25 lovat gond nélkül.
2013. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Egy gyári turbódízelnél sok az a 25-30 lóerő, szimplán chipből.
2013. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben,nem itt kérnék tanácsot,hanem olyat kérdeznék aki ért is hozzá,mert itt aztán válaszol boldog boldogtalan.
2013. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az előttem szólóval.Egyébként 2000-es az évjárat, vagy a lökettérfogat 2000-es? Azt írod befecskendezős, de hát melyik dízel nem befecskendezős? Valószínűleg nem vagy szakember, viszont vannak erre jó tuning műhelyek, ahol ellátnak használható információval.

Egyébként a D4D motorok jól tuningolhatóak, és alapesetben mintegy 20-25%-os teljesítmény és nyomatéknövekedés érhető el.És, ha utána okosan vezetsz, még némi üzemanyagot is megtakaríthatsz.

2013. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!