Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus Mk1 (1.4 benzin)...

Szeby3 kérdése:

Ford Focus Mk1 (1.4 benzin) -es autóm ereje jelentősen csökkent. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Menet közben szakaszosan emelkedik a fordulatszám és ennek függvényében rángat az autó. A fogyasztás kb duplájára emelkedett (a kijelző szerint). A motorból menet közben kattogó hangot hallok, és leállítás után a kocsi hátulja felől olyan pattogó hang hallatszik, mintha a fém hűlne. Néha visszajön az ereje, aztán megint elmegy.

2013. nov. 22. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
kihagyna egy henger gyorsítás közben? Esetleg a gyertyák cseréjén nem gondolkodtál?
2013. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyertya miatt nem kattogna és pár probléma nem jelentkezne, én is hengerre gondolok, de nem vagyok biztos benne, vagy szelepprobléma...
2013. nov. 22. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyújtótrafóra gondoltam még, de a kattogást az sem magyarázza...

Esetleg a vezérlés? Mármint a rossz feszítő görgők is okozhatnak ilyet szerintem.

2013. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, majd megnézem, most a pillangószelepet csekkoltam, de közbe lemerűlt az aksi, szval kis pause...
2013. nov. 22. 16:18
 5/6 Zebra3328 ***** válasza:
Ugye tudod, hogy sokkal egyszerűbb lenne az életed ha elvinnéd egy hibakód kiolvasásra szakműhelybe? (Ha telik rá persze. Megjavíttatni nem kell ott, de nem találgatsz 2 hétig.)
2013. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen természetesen, de ezzel tanulok is, (Járműmérnöki szakon vagyok), meg azért ha egyszerű a probléma egy sikerélmény ha megtalálom és meg is csinálom.

De lassan ez lesz azt hiszem.

2013. nov. 24. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!