Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F astra, vagy ford focus?

F astra, vagy ford focus?

Figyelt kérdés

kb 2000-s évjárat tol, tehát astrábol az utolsó kiadások, fókuszból is hasonlo évjárat.

mindenképpen kiskilóméteres kell, max 100 ezer ig, de inkább 60 e km körül nézegettem.

Azért kell iylen kocsi, mert nincs benne semmi elektronika, mármint annyira komoly, és az astra 8 szelepes motorjai elnyűhetetlenek. Focust annyira nem ismerem, ezért is kérdezem meg az oldalon.

a pénz annyiban akadály, hogy nézegetvén iylen kcosikat, 600 ezer körül gondoltam ,annyiért már láttma egész jókat.

Vagy esetleg, ha valaki tud, hasonloan megbízható kevés elektronikás kocsit, az leírhatné tapasztalatait.

NEM kell konzervdoboz daevo tico meg iylenek, astra v focus méretű, és csak benzines, és ink 1.4 es kéne.

Köszi a válaszokat.



2013. jan. 12. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pont van mindkettő :) az astra az 1999-es a Ford 2001-es. Mindenképp 1.6-os motorral vagy nagyobbal vedd amelyiket veszed. Nekem 1.6-os 8 szelep az astrám és egész jól megy. A Ford csak 1.4-es és az elég lomha. Így az Opel fürgébb és jobban szeretem, de a Fordot viszont sokkal jobb vezetni. Mind 2 autóval mentem már egyhuzamban 500-800km-t Mind kettő kényelmes. A Ford annyival kényelmesebb hogy van benne klíma meg szervó. Motorikusan:

Opel:

-fürge

-viszonylag erős

-igénytelen

-átlagosan eszik (7-8l)

Ford:

-lomha

-magasabb szerviz igény

-sokat eszik (9-10l)

Megjelenésileg a Ford sokkal jobb, de az Opel is jól néz ki egy alufelni garnitúrával. Összességében az Opelt venném 1.6 os motorral. De a te döntésed lesz úgy is. Remélem ennél a válaszomnál nem pontoznak le úgy mint a többinél :) Sok sikert az autóhoz!

2013. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

huhh elég elrettentő a ford fogyasztása...:S

így elsőre akkor marad az astra :D

2013. jan. 12. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
600-ért Mitusbishi Galant-ot is nézhetsz. Igaz azok nagyobb motorral szereltek, de sokkal jobb, mint egy F Astra. Mellesleg láttad a balesetet a 4-esen h mennyire el lett intézve szegény F Astra? Ezekután azt tuti nem vennék!
2013. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a Ford a jobb, csak nem a szutyok 1.4-es motorral:)
2013. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg Astra G? Az első szériásokból sokat szereltek ugyanazzal a 8 szelepes strapabíró motorral mint az utolsó F astrákat (X16SZR) Elektronika se sokkal több van benne, de mégis csak egy modernebb autó mint az F.
2013. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk volt Focus és F Astra is, utóbbiból kettő. Egyértelműen Focus, 1.6 benzin vagy 1.8 dízel. De nem a TDCi, hanem TDI (vagy TDDI? nem tudom melyik volt a jelölése az Endura-blokknak). A kettő autó között van jópár év, az Astra mellett egyedül az szól talán, hogy mindenhol van belőle és emiatt olcsóbb.


"mindenképpen kiskilóméteres kell, max 100 ezer ig, de inkább 60 e km körül nézegettem" - ehhez jó szerencsét kívánok... 2005-ben vitte el a Focus kombit egy kereskedő (nem kérdezett semmit, alku nélkül kifizette az árat érte), akkor 196 ezer környéke volt benne. Kíváncsi lennék most mennyinél áll a számláló: lehet valaki vígan használja és még csak most fogja belehajtani a 160.000-dik kilométert...

2013. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jóó, persze ez igaz, de ha eleve szakadt autót veszekmeg, akkor abba tutisok km van...egy jolkinéző autóban is lehet annyi, minden további nélkül, de legalább megpróbáltam a legjobbat venni :)
2013. jan. 12. 18:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előzőeket figyelembe véve (és saját tapasztalat alapján )

én a Focust javaslom nagyon megbízható kis autók ..hozzá teszem az Astra is . De ha választani kell a kettő közül......

2013. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért választanám a Fordot, mert egy kicsit "frissebb" formája van neki.Egyébként nekem is 1.4-es focusom van.városba 8literrel eljárok vele, de gond nélkül meg lehet etetni vele a 10-et is(télen meg főleg).Nekem gondom nem volt még vele.
2013. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!