Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

MA volt vizsgázni az autó,meghatalmazott személy vitte el.

Mikor meghozta,kiderült,hogy nem kapott matricát (amúgy átment) mert a forgalmiban szereplő 08 szürke árnyalat nem stimmel,mert a helyes szín 01 fehér. 14 napon belül el kell menni az okmányirodába vele,hogy átírják,ami a vizsgáztató szerint nem kerül pénzbe.

Évek óta így szerepel a forgalmiban,sose mondták hogy nem jó (nem értek hozzá).

Most ezért nekem majd megint pluszba kell fizetnem?


2013. nov. 22. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
6 ezer forintért kell új forgalmi a szín miatt, ennyi az összes költség. A vizsgáztató pedig hülye, hogy ezt nem tudja.
2013. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyszerű! :S

Erre nem számítottam!

Alapból így vettük az autót 6 éve.

2013. nov. 22. 12:03
 3/10 A kérdező kommentje:

S még egy kérdés! Köszönöm az eddigit is! :)

S ha a törzskönyvben is ez a szín szerepel?

2013. nov. 22. 12:55
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
Milyen autóról van szó?
2013. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Személyautóról van szó.
2013. nov. 22. 13:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha az autó mindig is fehér volt akkor a forgalmi el van írva, az okmányiroda ingyen ki fogja cserélni. Hogy csak most derült ki az az eddigi vizsgabiztosok hanyagsága, vagy csak nem akarják minden aprósággal küldözgetni az embert. De szabályosan ezt kell tenni.
2013. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindig is ilyen színű volt tudtommal! A törzskönyvben az van,hogy szürke a forgalmiban 2007 óta szürke 08. Az autó meg fehér,de mi azt hittük,hogy ez a szürkének egy árnyalata és igazából nem foglalkoztunk vele,mert mi tényleg így vettük 6 éve.
2013. nov. 22. 14:32
 8/10 A kérdező kommentje:

Én már nem értem ezt! Az adás-vételi szerződésen fehér szerepel. 2007 novemberében vettük,részletre,idén kaptuk meg a törzskönyvet.

A 2007 novemberben kötött biztosító megbízási szerződésén is fehér szerepel.

Akkor ezek szerint a törzskönyvet rosszul állították ki? és ez alapján a forgalmit is?

2013. nov. 22. 14:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Az okmányirodában csak papírból dolgoznak, fogalmuk sincs hogy milyen autóról is van szó. Ha egyszer valaki rosszul felvitte a rendszerbe akkor addig úgy is marad amíg ki nem javítják.
2013. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem én!

Csak idegesítő,hogy ennyi év után derül ki,hogy nem stimm vmi az autóval és mehetsz intézkedni és magyarázkodni,hogy neked igazából semmi közöd hozzá,mert nem te rontottál és persze ilyenkor valszeg az ember fizethet is önhibáján kívül. Hogy semmi nem tud simán menni!

Azért köszönöm a válaszokat.

Remélem mivel a papír szerint átment a műszakin,azt már nem kérik újra és remélem eredetiségvizsgálat sem lesz,mert helyben felgyújtom az autót,mert már a gatyám is rámegy!

2013. nov. 22. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!