Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha dt125 érdemes megvenni...

Hamis kérdése:

Yamaha dt125 érdemes megvenni olyan 1995 évjárat körül?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mennyi a fogyasztása? Végsebesége? Alkatrészek drágák hozzá?Megbizható e? Mennyire szerviz igényes? Melyik évjáratban érdemes venni? Köszi szépen a válaszokat!
2013. nov. 24. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát barátom egy DT-t még akkor is érdemes megvenni ha 90 előtti gyártású. A 125ösök olyan 5-6 litert fogyasztanak, húzva ez lehet több is. Végsebesség? Endurot nem végsebesség miatt veszünk, amúgy bőven-bőven 100 felett. Az alkatrész nem olcsó, egy jó minőségű dugattyú szett minimum 25ezer.

Megbízhatóságáról annyit, hogy 20 évig gyártották gyakorlatilag változatlan műszaki tartalommal, nem véletlenül. Hihetetlenül strapabíró motor a DT bármilyen köbcentis változatáról is legyen szó.


Üdv. Egy DT 80 LC2 tulaj

2013. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2013. nov. 25. 17:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Minnyire erős a 125ccm is endurok között?
2013. nov. 25. 18:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Több verziója van, 18-25 lóerőig, az első R-es DT (89től kezdték gyártani) ha jól tudom 22LE. Ha valamilyen 125ös enduronál olyanokat látsz (bármilyen márkáról legyen szó) hogy 30LE meg 33-4-5-6 LE az mind k-a-m-u!!! A 125ös DT a maga kategóriájában iszonyúan megy. Amúgy első motor lesz?
2013. nov. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem. Simsonom volt 3évig most Yamaha dt 50 esem van már lasan 1 éve.
2013. nov. 26. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Helló!

Nagyon jó és megbízható motor a 25-s DT.Nekem is ilyenem van,igaz épp eladó.

Fogyasztása nekem miután kapott egy másik dobot meg a powert beállítottam olyan 7-8-at megeszik simán,de ha nem húzod neki és kényelmes túra tempóba motorozol vele akkor 5-6-al is elvan.Végsebességbe olyan 100 fölött van.Alkatrészek nem olyan drágák.Wössner dugó szett 27,000ft,tömítés szett 10-11,000ft,kuplung kosár olyan 17-18,000ft ha jól tudom.

Megbízhatóságról annyit hogy eddig nem hagyott ott sehol.Annyira kell figyelni hogy a légszűrőt rendszeresen tisztítani kell,meg a karbit is egy-két alkalommal.Gyertyát meg a pipát néha megtisztítani ill. kicserélni ha szükséges.

Szervíz igénye nem nagy.Annyit szerintem érdemes hogy a különolajzás mellé még egy kicsit olajat tenni a benzinhez.Plussz a power szelepet időnként meg kell tisztítani ill. beállítani.

Évjáratba ha R-es DT-ről van szó akkor a 92-96.A 89-esen meg néhány 92-sen még az YPVS rendszer van úgy mint jópár LC2-sen ami még az erősebbik fajta.

Ha gondolod és érdekel a motorom nyugodtan írj itt.:)

2013. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!