Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kezdtem a jogsit. Sokan...

Most kezdtem a jogsit. Sokan mondják, hogy sok esetben meg kell kenni a biztost és az oktatót a vizsgáknál. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Vonatkoztassunk el attól, hogy ha megtanulom, nem kell fizetni. Tegyük fel, hogy igen. Mennyit "szokás" ilyenkor jattolni? Hallottam 10-20-30 ezerről, de szerintem nem reális. Nem akarom nyárig húzni a dolgot. Álszentkedés nélkül, ha fizettetek, mennyit fizettetek?


Köszönöm a normális válaszokat!



2013. nov. 27. 01:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

30 ezret fizettem Szeptemberben, mert már nem volt opció a bukás. Kellett a jogsi mindenképpen, szóval inkább kifizettem ezt az összeget és letudtam a dolgot.


De meg lehet csinálni simán a biztos megkenése nélkül is, az nem igaz hogy fizetni _kell_. Ha nem akarsz nem fizetsz, de egy csomót idegeskedsz pluszba, és ha véletlenül megbuksz, ugyanannyira jössz ki mint ha fizettél volna.

2013. nov. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Evele123 ***** válasza:
Forintra pontosan az első válaszolóval egyezik meg az én válaszom is.
2013. nov. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Jatt nélkül, három kategória elsőre, minimum óraszámmal. Gyerekek jó oktatót kell választani,mert 99 %-ban NEKI jattoltok nem a v.b-nak.
2013. nov. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Arról nem is beszélve hogy ha megpróbálod lefizetni a vb-t, és pont olyat fogsz ki aki nem vevő rá..... jó oktató kell, aki valóban megtanítja a szükséges dolgokat. A többi meg rajtad múlik.
2013. nov. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
.... Le lehet pontozni amit írok, de inkább meg kellene tanulni vezetni. Vagy akik így mennek át, azok majd lefizetik annak a hozzátartozóját is aki neadjisten azért halt meg, mert az illető inkább lefizette a vizsgabiztost ahelyett, hogy pótórákat vett volna?
2013. nov. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Szintén 3 jogsi 0 kenőpénz. Az utolsó 2 jogsinál le sem vezettem a kötelezőt. Minden elsőre.


A le_kell_fizetni a VB-t duma azoktól eredeteztethető akik egyszerűen nem tudnak vezetni. Elég sokat látni belőlük az utakon, akik évente - két évente rommá törik az autójukat. Én 10 év és durván 200e km alatt nem okoztam balesetet.


2 koccanásom volt, egyszer álltam a pirosnál és egy postás a szakadó esőben nekemjött hátulról. Egyszer meg télen a parkoló autómba csúsztak bele. Ennyi.


Azt a 30e-t inkább költsd el plusz órákra, ha úgy érzed nem megy a dolog, legalább egyel kevesebb közveszélyt okozó lesz az utakon.

2013. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A borodet kenegesd testapoloval es ne a vizsgabiztost.tanuld meg szepen.nem olyan nehez!:)
2013. nov. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amikor valakinek pénzt adsz a sikeres vizsgádért, bűnt követsz el te is, és az is, aki elfogadja.

Fenntartasz egy undorító korrupt rendszert, és ráadásul vezetni sem fogsz megtanulni.

Mielőtt fizetnél, sőt, mielőtt legközelebb ilyeneket kérdeznél, előbb gondolkodj, és járj el becsületesen.

Ez a te érdeked is.

2013. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
17 évesen lányként 50 órával ma sikerült átmennem semmiféle kenőpénz nélkül ,szerintem neked is sikerülni fog és tényleg csak egy nagyon jó oktató kell hozzá
2013. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Olvastam valahol, valakit azért húztak meg harmadszorra, mert "nem elég kiforrott a jobbratekintés képessége". "Addig nem mész át, míg nincs nálad egy tizes".


Megtanulom, mert a saját érdekem, hogy ne pusztuljak el pesten 2 napon belül az utakon, viszont önjelölt erkölcscsősz sem leszek, mert nem akarok 4szer vizsgázni és nyárig tolni a dolgot.

2013. nov. 27. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!