Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kezdtem a jogsit. Sokan...

Most kezdtem a jogsit. Sokan mondják, hogy sok esetben meg kell kenni a biztost és az oktatót a vizsgáknál. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Vonatkoztassunk el attól, hogy ha megtanulom, nem kell fizetni. Tegyük fel, hogy igen. Mennyit "szokás" ilyenkor jattolni? Hallottam 10-20-30 ezerről, de szerintem nem reális. Nem akarom nyárig húzni a dolgot. Álszentkedés nélkül, ha fizettetek, mennyit fizettetek?


Köszönöm a normális válaszokat!



2013. nov. 27. 01:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne fizess le te senki. Ilyen pancser vagy? haha :)


3 jogsit raktam le...egyelőre (M,B,A) Mindegyiknél elsőre átmentem mindenből.


Ne legyél már f:sz...

2013. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

És mikor tanuljátok meg, hogy csak úgy szűnhet meg a korrupció, és úgy leszünk rendes ország, ha fel sem merül bennetek ez a kérdés.

Vagy ha valaki pénzt kér, azonnal följelented.

Ez a te érdeked is.

2013. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Evele123 ***** válasza:

Én 1 éve raktam le a jogsit B.pesten. Vidéki srác vagyok és több dolog miatt is szükségem volt a jogsira. Az elméleti rész 3 apró hibával sikerült, a forgalmi vizsga előtt jó pár pótórát vettem. Igyekszek a legjobb tudásom szerint vezetni nap mint nap. Még csak pár ezer km. van a "lábamban", de mindig is a forgalomhoz igazodva vezetek. A jogsinak és a kocsinak köszönhetően be tudtam vinni a szomszédasszonyt az orvosi ügyeletre, amikor rosszul lett. El tudtam vinni a testvéremet egy pesti klinikáról a vidéki otthonába. Az idős, derékfájós anyósnak tudunk segíteni bevásárolni, visszük neki a gyógyszert. A párom gyereke "speciális", nem értelmi fogyatékos, de pl. nagyon érzékeny a zajokra. Őt is inkább kocsival visszük.

Az oktatóm azt mondta, h szerinte átmennék a vizsgán, de tud egy opciót, ami nem kötelező. Ennyi. A vezetésnek olyan pozitív hozadéka is volt, h teljesen leszoktam az alkoholról, mert sohasem tudhatom, mikor ülök volán mögé. Szerintem már ezért is megérte!

2013. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nah akkor hozzátennék valamit én is! :)


Nekem A,BE,CE,DE,TR PÁV 1,2 És Vasúti vezetőim van!

Ilyen árak melett nem kell csodálkozni hogy megy a kurrupció meg ilyen (országba)menni is fog sajnos mert ilyen vacak az életszínvonalunk.


Kénytelen az ember egy kis pénz adni mert a VID azt mondja hogy ez nem sikerült akkor nem sikerült a tanuló mondhatja azt hogy de hát izé stb... Nem sog érdekelni senkit a VIB döntött és ennyi.


Vegyük csak azt hogy bármelyikünk is képes lenne 30 percet úgy közlekedni vagy még többet mert busznál ugye 90 perc a forgalmi vizsga tehát úgy közlekedni hogy ne legyen meg a 10 hibavonal ? :)


Ilyen forgalom mellett nem lehet betartani mindent pontosan a tanuló kocsikat is csak az oda figyelés miatt és a részvétel miatt nem tolják le az útról és nem dudálják le.. civil autóval próbálj meg döcögni 45km /h val az lesz az első hogy le tólnak a francba..


Igen is fizetni kell a biztos vizsgáé ha persze olyan a VID mindig tájékozódni kell az oktatónál..


A vizsgabiztos is ember fizetésért van ott ha meg kapná azt a 400-500 ezer forintos fizetését ő is akkor nyilván nem lehetne kemhető de ilyen fizetések melett én is korrupt lennék mert pénzből élek és nem a becsületből!


Minden jót nektek! :)

2013. nov. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!