Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jaj nekem! Hogy oldjam meg a...

Jaj nekem! Hogy oldjam meg a nyári ablaktörlővíz cseréjét, ha befagyott?

Figyelt kérdés

na meg ezzel most valami tönkre is ment vagy ha ki tudom meleg helyen valahol olvasztani és feltölteni télivel, akkor semmi gond? (a motor csak zúg de nem nyom ki semmit, pedig van benne, ez biztos).

Sajna nincs garázsom, de ha ezen múlik, megpróbálok vmit keríteni ...


szerintetek? vagy van valami olyan folyadék, ami netán feloldja a már megfagyott részt is ha rátöltök (most kb félig van még a nyárival)?


2013. nov. 28. 09:31
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
Állj ki a kocsival a napra, és ha van udvarod akkor nyisd fel a motorháztetőt.
2013. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:

Van olyan folyadék. Pl forróvíz. De szerintem du-ra magától is kiolvad. Hány fok várható du-ra?


Amúgy 1 kanna forróvíz, belenyomod a tartályba, esetleg folyatsz kicsit a csöre és menni fog.

2013. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ok s köszi, próbálom akkor du
2013. nov. 28. 09:53
 4/8 Dörmögő ***** válasza:
Ha a hátsó szélvédőnél nincs a kocsin priccelő csak elöl akkor az is megoldás ha járatod a kocsit, így a motor hője kiolvasztja a jeget.
2013. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Veszel desztillált vizet 1-2 litert. Felmelegíted egy 50-60 fokra, beleöntöd a tartályba, megvárod míg kiolvad aztán kinyomod az egészet az ablakra. Utána feltöltöd télivel.
2013. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha forró vizet öntesz bele akkor szétrepedhet a tartály, meg a csövek, én fagyállót öntenék bele
2013. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy nem pedig forrót hanem langyosat,közepesen meleget,így kisebb az esélye hogy szétrepedjen a tartály.
2013. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm! sikerült megoldani simán csak a napon feloldva aztán kispricceltem az egészet gyorsan du 2 körül.

ezt pont megúsztam .... remélem ott a kis csövecskék se repedtek meg sehol :(

2013. nov. 29. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!