Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy Kawasaki Er5 motort sokan ajánlják A2 jogsihoz, de? .

Figyelt kérdés

2002-2006 közöttieket néztem, de ami a lényeg, hogy ezek 50 lóerős motorok. Ami ugye bár 35kW túlszárnyalja. Robogó és simson után venném, nem kezdőként, de kezdő nagy-nagyobb motorként.


Sokan mondják, hogy suzuki gs500 vagy a kawasaki er5 között mennek a választások, melyik jobb stb.. nekem a kawasaki tetszett meg, de papír szerint ezt a motort én nem vezethetem. Még is egy csomóan vezetik A2-vel nyilván olyan papírokkal, amibe még belefér a motor.


Erre persze megoldás csupán annyi, hogy olyan motort kell nézzek aminek a forgalmijában 35 vagy alatti kW szerepel.

Azzal tisztában vagyok, hogy hamis papírokkal, biztosítási csalás, jogsi nélkül vezetés és egyéb rosszaságot követek el, azonban ez nem egy gsxr 1000 25 kW-os papírokkal.


A kérdésre rátérve: Rendőri igazoltatásnál fenn akadhat-e a rendőr szeme, hogy ez nem 35kW és bevizsgáltatásra behívja? Vagy ha balesetet szenvedek vele, bármilyen motorvizsgálat lenne, vagy csak a papírokat néznék?

Még egyszer hozzátenném, nem faszagyerekeskedni akarok, csak ez 1 vagy 2 kw "csalás" és csak az érdekel, hogy mennyire szemmel látható ez a kis kapu.



2013. nov. 28. 22:10
 1/5 anonim válasza:

Semmiképp ne kockáztass. Elég orosz rulett, a haverom robogóval csinálta ugyan ezt, pár hónapig működött, aztán az egyik rendőr aki nem tök hülye észrevette, és több százezres bírság.


A gs 500 jó, sőt jobb választás a Kawasakinál, és pont belefér az A2 keretébe.

2013. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én er5-ön tanultam az A2-t, oktatóm mondta is papíron belefér, de amúgy meg nem a kategóriába :D
2013. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vasgyuro ***** válasza:
Létezik 25 kW-os folytott változata is, de elég ritka. Sokkal gyakoribb, hogy a magyarországi forgalomba helyezésnél kisebb teljesítményt írtak be és így ezután már legálisan szerepel a forgalmiban 35, vagy még alacsonyabb kW-szám. Ha a forgalmiban az szerepel, akkor az hivatalosan annyi, senki nem fogja méricskélni a teljesítményt. Ennyi erővel újra kéne papírozni minden motort, ha felraksz rá egy sportdobot. Sőt még akkor is ha valami prémium üzemanyagot tankolsz bele :)
2013. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Persze, aztán ha neadj isten isten a rendőr beküldi teljesítmény mérésre, vagy mint hallottam itt is előszedik a kocsiból a hordozható mérőt mint Ausztriában, akkor bszhatod. Nem éri meg ilyenekkel trükközni, hidd el. Vegyél gs500-at.
2013. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A gs 500 jó, sőt jobb választás a Kawasakinál"


Miért is?

2015. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!